Посібники-Книги

У Києві презентували фотолітопис «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених»

22 серпня в ІА  «Укрінформ» відбулася презентація  фотолітопису «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених», який присвячений 25-й річниці Незалежності України та висвітлює події сучасної української державності.

Ініціаторами  створення фото літопису виступили  Всеукраїнська правозахисна організація “Меморіал” імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд “Відродження України”, Видавничий Дім “Ін Юре”.

Гостями презентації стали – 3-ій Президент України Віктор Ющенко, Міністр культури  України Євген Нищук, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Глава УГКЦ Святослав Шевчук, Герой України Левко Лук’яненко, президент Світового конгресу українців Євген Чолій та інші політичні, громадські та культурні діячі.

“Ця книга – є документальним підтвердженням, що Україна була, є і буде без перебільшення великою країною, що українці – народ, який на кожному етапі свого державотворення  демонструє силу духу, це долі видатних постатей, просякнуті кров’ю та потом, сповнені жертовністю та одержимістю, любов’ю та істиним патріотизмом справжнього українця” – сказав Євген Нищук.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук привітав присутніх з 25 річницею Незалежності України, і відзначив важливість початку святкування  саме презентацією фото літопису української державності.

«Я думаю, що літопис, є тим, що карбує людський дух, який є невидимий у видимій матеріальній історії людства нації  держави. Тому,  що слава, свобода, невмирущість, незалежність – це є прикмети людського духу» – зазначив Святослав Шевчук.

Я думаю, що фотолітопис, мова зображення, мова облич, мова очей, мова почуттів, це те, що дуже легко може зрозуміти побачити пережити відчути увесь світ, який має прийняти у своїй свідомості існування вільної незалежної України.Так важливо нам усвідомити силу невмирущості українського духу , для того аби перемогти у сьогоднішньому протистоянні і боротьбі. Нехай Господь Бог усіх вас благословить! Слава Ісусу Христу і Слава Україні».

Видатний діяч українського національного руху, Герой України Левко Лук’яненко відзначив, що цей фотолітопис, є утвердженням тих змін, що Україна справді досягнула.

«Ми можемо гордитися тим, що генетичний код і прагнення  українського  народу до відродження державності ніколи не переставало існувати і діяти. І українська нація протягом багатьох століть постійно боролася за відродження своєї державності» – сказав він.

Презентована книга «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених»  містить спогади про 25 років незалежності України та  проілюстрована роботами українських фотожурналістів.

Видавці фотоальбому умовно поділили 25-літню історію України на п’ять періодів, присвятивши кожному з них окремий розділ книги. Перший розділ охоплює період кінця 80-х – початку 90-х років та найважливіше здобуття цього періоду –  прийняття Декларації про державний суверенітет України. Другий розділ демонструє події у житті Незалежної України 1991-2003 років. Третій розділ охоплює події  Помаранчевої революції, коли український народ продемонстрував свою єдність, мужність та прагнення до змін. Четвертий розділ присвячений значній для України події – Революції Гідності. Світлини п’ятого розділу, ілюструють події,  що відбулися з моменту захоплення Криму до сьогодення.

Шостий, окремий розділ фотолітопису – «Їх знає весь світ, ними пишається Україна», складається зі ста постатей, які зробили внесок в розбудову держави.

Прес-служба Міністерства культури України

Back to top button