Головне

У Китаї були виявлені перші в Євразії сліди людини розумної

Вчені з Китаю, Нідерландів, Іспанії та США вважають, що перші Homo sapiens (людина розумна) проникли з Африки на територію Євразії 80-120 тисяч років тому і опинилися не в Європі, а на території сучасного Китаю.

До таких висновків дослідники прийшли після того, як виявили в печері Фуянь в провінції Хунань, на південному сході Китаю 47 зубів принаймні 13 людей, що належать людині розумній. Зуби були виявлені під шаром сталагмітів, ізотопний аналіз яких дозволив визначити нижню межу віку природних пристосувань для первинної механічної обробки їжі.

Перші в Євразії сліди людини розумної були знайдені в Китаї
Перші в Євразії сліди людини розумної були знайдені в Китаї
Вік рештків тварин, які були виявлені в тій же печері, вчені оцінили в 120 тисяч років, що дозволило скласти верхню межу для очікуваного віку знайдених зубів людей. На думку вчених кроманьйонці, ранні представники людини розумної, не потрапили в Європу через холодний клімат і конкуренцію з неандертальцями.

Знахідка підтверджує те, що уявлення про стародавню міграцію кроманьйонців, як явище, що виникло 60 тисяч років тому, потребує перегляду.

Людина розумна, згідно до пануючої в науці точки зору, виникла на сході Африки приблизно 200 тисяч років тому і потім проникла в Євразію.Шляхи такої міграції до цих пір залишаються загадкою для вчених. В якості можливої причини переселення фахівці називають кліматичні зміни.

Back to top button