АнонсПосібники-Книги

У Києві презентують факсимільну копію унікального львівського рукопису 1632 року

У Києві презентують факсимільне видання унікальної пам’ятки української релігійної книжкової культури — Архиєрейського Служебника і Требника Івана Боярського 1632 року.

28 травня, четвер

18.00

Собор Святої Софії

Національний заповідник «Софія Київська»,

Київ, вул. Володимирська, 24

Роботу над виданням розпочали ще 10 років тому. Як розповідає ініціатор проекту, Олег Іванусів, президент «Фундації Eнциклопедії України» (Торонто, Канада), дізнався про існування рукопису та вирішив перевидати унікальну книгу. Він звернувся до Бібліотеки Вернадського, де зберігається пам’ятка і отримав професійне сканування пам’ятки.

«Були проблеми з тим, що рукопис писали рідким чорнилом по тонкому паперу і текст перебивався на зворотній бік сторінки. Деякі частини були пошкодженні, тому багато часу займала комп’ютерна реставрація сторінок — кожного слова і кожного зображення», — розповів Олег Іванусів.
Служебник - Шкільне життя
Служебник правив Іван Боярський у Львові. Не ставши епископом, служебник перейшов у власність до Київського митрополита Петра (Могили). Нині Служебник зберігається в Інституті Рукопису Національної Бібліотеки України імені В. І. Вернадського у Києві.

Видання також містить дослідження історії унікального львівського ілюстрованого рукописного кодексу з викладом відомостей про його замовника та аналізом мистецького оздоблення, підготоване Володимиром Александровичем.

Видання має близько 400 сторінок А3 формату і видане накладом — 300 примірників. Проте купити видання буде неможливо, примірники передадуть у бібліотеки та наукові установи, де вивчають релігієзнавство.

На презентацію запрошені Блаженніший Святослав (Шевчук), Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Любомир (Гузар), Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко, генеральний директор Національного Заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, Канадський амбасадор в Україні –Роман Ващук, та інші. Виступатиме гурт «Піккардійська Tерція».

Служебник виданий Фундацією Енциклопедії України (ISBN-978-0-9699359-6-4) завдяки тісній співпраці із Зіновієм Матчаком та Петром Климом.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

  
Back to top button