У грудні зарплата вчителів зросте від 260 грн до 450 грн
Уряд протягом 2016 року, здійснивши двічі підвищення соціальних стандартів, забезпечив їх зростання на 16,1%. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.
Прем’єр-міністр зауважив, що завтра, з 1 грудня, відповідно до рішення Уряду і змін до законодавства, підтриманих Парламентом, будуть підвищені мінімальні соціальні стандарти трохи більше ніж на 10%. З 1 січня 2017 року відбудеться зростання вдвічі мінімальної заробітної плати – до 3200 грн.
“Ми вважаємо, що це тільки перші кроки, які дадуть можливість нам змінювати життя людей. Наше завдання, яке стоїть перед Урядом, полягає у тому, щоб розвивати національну економіку, і все, що ми заробили, віддавати людям”, – наголосив Голова Уряду.
Зростання прожиткового мінімуму з 1 грудня порівняно з травнем для працездатних осіб становитиме близько 150 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 158 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 117 грн, зазначив Володимир Гройсман.
З 1 грудня 2016 року мінімальна заробітна плата, що зараз складає 1450 грн, становитиме 1600 грн, а з 1 січня вона буде подвоєна – до 3200 грн. Посадовий оклад (ставка) І тарифного розряду ЄТС з 1 грудня буде дорівнюватиме 1335 грн, а з 1 січня – 1600 грн.
Говорячи про підвищення розмірів посадових окладів працівників освіти, Володимир Гройсман зауважив, що зростання заробітної плати у грудні складе від 260 грн до 450 грн, у січні воно сягне близько 50% порівняно з 2016 роком.
Що стосується підвищення розмірів посадових окладів працівників охорони здоров`я, заробітна плата у грудні медичної сестри зросте на 246 грн, лікаря-терапевта І кваліфікаційної категорії – на 318 грн, лікаря-хірурга вищої категорії – на 363 грн. З 1 січня заробітна плата медичних працівників зросте орієнтовно на 30%.
Також у середньому на 117 грн буде підвищена мінімальна пенсія за віком у грудні. Зокрема, мінімальний розмір пенсій шахтарів у грудні зросте на 351 грн., мінімальна пенсійна виплата у разі втрати годувальника – на 117-175 грн., мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців – на 234 грн, мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та інвалідам – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – на 193-333 грн, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – на 208,9-239,9 грн, допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – на 254-316 грн, допомога на дітей одиноким матерям (максимальний розмір) – 127-158 грн, допомога по догляду за інвалідами з психічними захворюваннями – на 150 грн.
“Фактично, ми для усіх категорій громадян передбачили таке підвищення. Це підвищення стосується широкого кола осіб і потребує значних фінансових ресурсів, але ми знайшли можливості, щоб хоч би і невеличкий цей крок, але зробити його”, – наголосив Прем’єр-міністр.
Уряд забезпечить компенсаторні механізми у вигляді субсидії по виплатам за житлово-комунальні послуги для категорій осіб, які мають невисокі доходи. Після підвищення у грудні ці доходи будуть “чистими”, тому що за житлово-комунальні послуги громадяни, що отримують субсидії, у грудні більше платити не будуть, зазначив Голова Уряду.
“Я би хотів, щоби цей рік увійшов в історію нашої країни як рік, коли відбулася стабілізація, місяць, в якому відновлене економічне зростання і період, в якому можемо сказати, що усе найгірше залишилися позаду, а зростання, позитивні зміни – попереду. Важливо, щоби люди це відчували, не просто, щоб ми говорили, що змінюється статистика, а змінюється якість життя. На це покликана робота нашого Уряду”, – підкреслив Володимир Гройсман.