Тимбілдинг для дітей: ТОП-3 дієвих вправи як згуртувати учнів
Навичка ладнати, співпрацювати та комунікувати в колективі вважається важливим складовою людини в сучасному житті. Проєкт “Дружня школа” разом з TEACHHUB розібрались, що таке тимбілдінг та навіщо він потрібен учнівським колективам.
Коротко про тимбілдінг
Тимбілдінг — це набір активних заходів, спрямованих на згуртування колективу і формування навичок для вирішення спільних завдань в команді.
З англійської мови слово «тимбілдинг» перекладається як «командоутворення». Останнім часом широко використовується у сфері бізнесу, менеджменту, освіти.
Виділяють декілька видів тимбілдингу:
- мистецькі заходи — проходить у вигляді інтелектуальних ігор, рішень кейсів або просто розвитку навичок у живописі, фотографії та інших проявах мистецтва;
- історичні рольові ігри — відбувається через відтворення історичних подій та героїв, наприклад історичні реконструкції;
- спортивний або активний — вид тимбілдингу зі спортивними іграми, квестами і естафетами;
- психологічний тимбілдинг — реалізують у формі тренінгових занять задля виявлення лідера, розвитку комунікативних навичок усіх учнів і налагодження позитивної атмосфери в колективі.
Об’єднувати дітей можна за допомогою веселих вправ та ігр під час відпочинку, класних годин, тривалих подорожей. Ось деякі з них:
Гра “Правда чи брехня”
Вправа дозволяє познайомити інших зі своїми вміннями, навичками та здобутками й створити приязну атмосферу серед колективу. Допускається до 25 людей. Потребує 25 хвилин.
Як грати?
- Кожен учень по черзі розповідає три факти про себе, з них один — неправда.
- Інші ж намагаються вгадати Завдання — здогадатися, що зі сказаного є брехнею.
Гра “А що в коробці?”
Вправа допомагає об’єднати учасників групи, обговорити спільні проблеми та сформувати сприятливий психологічний клімат в колективі. Триває вона близько 30 хвилин. Брати участь можуть до 25 учасників.
Як грати?
- Учасники анонімно та коротко пишуть те, що їх зараз турбує або непокоїть. Наприклад, це може бути контрольна робота чи особисті переживання.
- Зберіть та складіть усі аркуші в одну коробку.
- А потім кожен учасник нехай навмання витягне аркуш та запропонує власний варіант вирішення проблеми.
- Обговорити потрібно всі проблеми. Закінчити можна лише тоді, коли коробка стане порожньою
Гра “Хто довкола мене?”
Вправа допомагає згуртувати учнівський колектив, поліпшити їхній настрій та запам’ятати факти про однокласників в ігровій формі. Триває вона 10 хвилин. Дозволяє задіяти до 25 людей.
Як грати?
- Кожен учень отримує таблицю з твердженнями. Їх можна змінювати й дописувати відповідно до характеристик учнів конкретного класу.
- Дітям необхідно хаотично рухатися класом та питати у інших, чи вони підходять під якийсь пункт з написаного. Якщо так, то вписують їхні імена поруч.
- Закінчити гру можна лише тоді, коли кожен заповнить таблицю.
Ось які твердження можуть бути:
- має кота;
- катається на велосипеді;
- не любить рано лягати спати;
- був за кордоном;
- не має рідних братів та сестер;
- займається живописом;
- улюблене хобі — танці;
- має власний блог.
Анастасія Пасічна, журналістка проєкту “Дружня школа”