Здоров'яПсихологія

Цинізм підвищує ризик розвитку недоумства, показали спостереження

Цинічні люди, які не вірять іншим, в три рази більше за інших ризикують заробити деменцію. Віра в те, що люди діють, виходячи з егоїзму, і брешуть, щоб отримати бажане, значно збільшує ймовірність когнітивних проблем, пише The Telegraph .

В принципі, раніше цинізм вже пов’язували з хворобами серця, але про деменції йдеться вперше. Розповідає доктор Анна-Майя Толппанен з Університету Східної Фінляндії: “Було проведено опитування приблизно 1500 осіб. Середній вік респондентів – 71 рік. Опитування дозволило визначити ступінь цинізму, а восьмирічне спостереження – людей, у яких розвинулася деменція”.

За час дослідження деменцію діагностували у 46 осіб. І люди, спочатку мали високі показники цинізму, в три рази частіше страждали від деменції. Причому, показники залишалися актуальними, навіть коли в розрахунок взяли високий тиск, холестерин і куріння. Із 164 людей з високими показниками цинізму у 14 розвинулася деменція. У групі з 212 осіб з низькими показниками цинізму деменція була у 9 чоловік.

Деякі особи з хворобою Альцгеймера страждають від параної, сплутаність свідомості і змін настрою. І, в принципі, симптоми хвороби Альцгеймера можуть зробити людей більш цинічними. Можливо, винні стресові гормони, які, як відомо, підвищують ризик розвитку деменції.

  
Back to top button