Освіта і IT

Триває конкурс електронних підручників, електронних засобів навчання та дистанційних курсів, які можуть отримати гриф МОН

Виробники та автори електронних підручників, електронних засобів навчання та дистанційних курсів можуть взяти участь у конкурсі на одержання грифа Міністерства освіти і науки України. Ці матеріали стануть частиною освітньої електронної платформи, якою зможуть користуватися як учні, так і вчителі.

Важливо, що претенденти на отримання грифа мають підтвердити виключні права на використання контенту. Формуючи заявку, вони також мають зазначити тип закладу та рівень освіти, де може використовуватись цей продукт. У випадку з електронними підручниками, автори також вказують відповідність освітньому стандарту та типовій навчальній програмі із зазначенням предмета.

Цьогоріч конкурс електронних підручників проводиться за 5 назвами – “Я досліджую світ” та “Мистецтво” (1 кл), “Вступ до історії” та “Природознавство” (5 кл), “Біологія” (10 кл). Наразі фахівці вже відібрали 15 е-підручників, яким планують надати гриф МОН. Зараз вони проходять змістову та технічну експертизу у кількох експертних групах.

Під час подачі заявки на отримання грифу на електронні підручники автори також додають:

  • зразок авторського електронного підручника на цифрових носіях у повному комплекті у двох примірниках або гіперпосилання на зазначений зразок у мережі Інтернет;
  • рецензії (не менше двох фахівців відповідної галузі знань);
  • відповідь автора на зауваження рецензентів (за наявності);
  • відомості про авторів (ПІБ, науковий ступінь, учене звання (за наявності));
  • настанова користувача з інсталяції та експлуатації;
  • методичні рекомендації щодо використання е-підручника в освітньому процесі;
  • технічні умови;
  • текстову частину електронного підручника у двох примірниках (на цифрових носіях).

Листи-клопотання та додаткові матеріали потрібно надсилати на адресу ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” – 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36. Телефон для довідок – (044) 248-91-18

Для перевірки ефективності використання е-підручників в освітньому процесі планується провести експеримент в 50 класах 50 шкіл. До списку учасників увійдуть як міські, так і сільські школи.

Передбачається, що пілотний проект з використання електронних підручників у школах розпочнеться впродовж 2018/2019 навчального року і триватиме до кінця 2020/2021 н.р. У межах експерименту у 2018-2019 н.р планують пілотувати 5 назв підручників, у 2019-2020 н.р. – 13 назв, а у 2020-2021 н.р. – 23 назви.

Довідково. Національна освітня електронна платформа – це ресурс, на якому розміщуватимуть сучасні електронні освітні продукти і сервіси. У такий спосіб школярі та педагоги матимуть безкоштовний відкритий доступ до електронних підручників, які відповідатимуть державному стандарту та освітнім програмам.

Back to top button