Тривалий перегляд телевізора шкодить мозку дітей і підлітків

Якщо дитина дуже багато дивиться телевізор, структура її мозку обов’язково ушкодяться, встановили японські вчені. І залежність тут пряма. Так, дослідження 276 дітей 5-18 років показало: найсильніші зміни відбувалися у тих, хто дивився телевізор по 4 години. Загалом учасники досліджень дивилися його від 0 до 4 годин, а середній час перегляду становило 2:00, пише The Daily Mail .

Висновки були зроблені після проведення МРТ-сканування мозку. Виявилося, діти, тривалий час дивилися телевізор, мали більший обсяг сірої речовини у фронтополярній корі. І даний факт зв’язувався з низькими показниками вербального інтелекту, стверджують співробітники Університету Тохоку.

Для нормальної роботи мозку дана зона повинна скорочуватися в обсязі в дитячому віці. Якщо це не відбувається, починаються проблеми. Відомо: у дітей з високим IQ ступінь стоншування даної частини кори мозку також висока. Що стосується телевізора, то його перегляд не вимагає від мозку вирішення нових складних завдань. Це гальмує розвиток.