Здоров'я

Третина школярів в захваті від кривавих жахів і бойовиків

 46% висловили нейтральне ставлення до сцен насильства в кіно
46% висловили нейтральне ставлення до сцен насильства в кіно
Більшість столичних підлітків воліє дивитися фільми комедійного жанру, але майже половина нейтрально ставиться до сцен насильства. Про це свідчить дослідження про вплив ЗМІ на формування комп’ютерної залежності у підлітків, проведене Центром наукових досліджень інновацій та моніторингу.

Як повідомляється, 62% респондентів вважають за краще дивитися фільми комедійного жанру. Водночас 28% школярів полюбляють фільми жахів, трилери, бойовики.

“Лідерами серед фільмів, які подобаються підліткам 13-16 років, стали “Шрек”, “Гаррі Поттер”, “Один вдома”. Але в той же час, понад 28% учнів вибрали фільм “Пила”… також відзначають фільм “Пункт призначення”, – про це розповіла голова Центру Оксана Денисюк.

За її словами, у більш ніж третини школярів після перегляду деяких фільмів виникає бажання шокувати оточуючих, а у кожного десятого нашкодити кому-небудь або чому-небудь.

Половина опитаних підлітків зазначила, що негативно ставиться до сцен насильства, однак 46% висловили нейтральне ставлення до них.

“Це дуже тривожний симптом, тому що за певних сприятливих або несприятливих обставин ті, хто нейтрально ставляться до сцен насильства, можуть поводити себе агресивно”, – заявила Денисюк.

Найбільшою популярністю у підлітків, за даними дослідження, користуються сайти файлообмінників – 70% опитаних школярів віддали їм перевагу. При цьому Інтернет є лідером серед ЗМІ, якими користуються підлітки, таким його вважає 92,6% респондентів. Книги люблять читати 26% опитаних. Разом з тим позитивно оцінюють вплив ЗМІ 23%, частково позитивно – 42%, частково негативно – 15%.

Крім того, на питання, чи варто довіряти інформації зі ЗМІ, 2,5% респондентів відповіли ствердно, 90% вважають, що частково можна довіряти, а 8% – переконані, що не слід.

За словами Денисюк, згідно з результатами дослідження, 30% опитаних підлітків вже мають ознаки формування комп’ютерної залежності.

У ході дослідження було опитано 7 тис. підлітків у віці 13-16 років.

Джерело: ТСН