Здоров'яФізіологія

Тренування допомагають рости корисним бактеріям, які запобігають ожирінню

Вчені знайшли ще один “плюс” фізичної активності. Співробітники Університетського коледжу Корк вважають, що тренування підвищують відсоток корисних бактерій, що містяться в шлунково-кишковому тракті людини, пише The Austrian Tribune . А корисні бактерії запобігають розвитку цілого ряду захворювань, включаючи ожиріння.

Виходить замкнуте коло: людина не тренується і у нього падає рівень корисних бактерій. У підсумку йде набір ваги і послаблюється імунітет. Вчені забирали зразки стула та ​​крові у 40 професійних гравців регбі. Зразки перевірялися на бактеріальну різноманітність. Також їх порівнювали із зразками 46 здорових чоловіків, які не займалися спортом. 50% з них мали нормальний Індекс маси тіла (25 і менше), а у решти Індекс перевищував 28.

Всі учасники дослідження розповідали, як часто вони їли продукти зі списку 187 різних позицій протягом 4 тижнів до аналізів. Враховувалися і рівні звичної фізичної активності. Отже, у спортсменів було менше запальних маркерів і кращий метаболічний профіль. І, що важливо, у них відзначалося велике бактеріальна різноманітність. Зокрема, фіксувався високий рівень Akkermansiaceae – бактерій, який рятує від ожиріння.

Back to top button