Здоров'яФізіологія

Тренування даються “совам” важче, ніж “жайворонкам”

Люди, які є “совами”, більше часу проводять в сидячому положенні і мають знижену мотивацію до підтримання фізичної активності, пише Medical News Today з посиланням на медшколу Фейнберг Північно-Західного Університету. Як відомо, для нормального функціонування організму потрібно спати по 7-8 годин. Якщо людина не спить, то його очікує ожиріння, хвороби серця, діабет і депресія.

Вчені обстежили 123 людини, які спали мінімум по 6,5 годин. Протягом семи днів фахівці фіксували режими сну, а опитування допомагали визначити рівень фізичної активності і ставлення до неї у учасників дослідження. Притому, “совам” важче давалася фізична активність, навіть якщо вони і виділяли час на тренування.

Загалом люди, які лягали пізно, більше сиділи протягом дня. Навіть серед активних і здорових людей під час сну і циркадні ритми були пов’язані з ритмами активності та ставленням до тренувань. Пізніше пробудження і взагалі режим “сова” збільшували, особливо на вихідних, час, що проводиться сидячи. “Сови” частіше скаржилися на неможливість підлаштуватися під графік тренувань і на відсутність часу на заняття.

У зв’язку з цим вчені радять розробляти графік тренування на основі циркадних ритмів. Згідно з офіційними рекомендаціями, щотижня слід виконувати кардіотренування мінімум по 150 хвилин, і мінімум 2 дні приділяти силовим тренуванням. При цьому, малорухливий спосіб життя підвищує ризик втрати працездатності після 60 років. Кожна додаткова година, що проводиться в кріслі щодня, підвищує ризик непрацездатності.

Back to top button