Перерва

Точкові зміни у програмах і навчання вчителів – це те, що ми хотіли б зробити вже найближчим часом, -Ганна Новосад

Про це повідомила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад журналістам ВВС.

Як змінюватиметься школа, реформа школи за міністра освіти Ганни Новосад?

Ганна Новосад: Зміни в освіті надзвичайно повільні. І робити гучні заяви, що зараз ми прийдемо і все змінимо, або все зробимо краще — це трохи неправильно. Бо будь-які починання потребують часу.

Я була тут з попередньою командою, я бачила, як багато зусиль було вкладено у старт нової української школи і які вже є проміжні результати. І я вважаю, що одним з завдань нашої команди є максимально зберегти ті правильні речі, які були започатковані, зробити максимум, аби продовжити освітню реформу.

Наше завдання – це завершити зміни в початковій школі. Цього року пішли у нову українську школу перші та другі класи. Далі підуть треті й четверті. Потрібно завершити підвищення кваліфікації вчителів.

Що головне – ми вже маємо мати чіткий план, як ми будемо впроваджувати реформу базової школи, 5-9 класи. Почати з того, що затвердити проєкт Державного стандарту освіти (вимоги до обов’язкових результатів навчання – Ред.). Далі потрібно розробляти програми на основі стандарту, розробляти підвищення кваліфікації вчителів. І працювати над тим, аби з’явився новий освітній простір і в базовій школі.

Що може змінитися в 5-11 класах прямо зараз?

Ганна Новосад: Для тих, хто ще не в реформі, точково будуть змінюватися програми навчання. Ми думаємо над окремим наскрізним курсом з підвищення кваліфікації вчителів – наприклад, як розвивати креативність, як працювати зі складними завданнями, у команді. Такі речі, які можуть використовувати вчителі незалежно від предмета.

Ми хочемо вже, не чекаючи старту реформи базової школи, дати вчителям інструмент, як змінювати освітній процес. Тобто окремі точкові зміни у програмах і навчання вчителів – це те, що ми хотіли б зробити вже найближчим часом.

Нагадаємо, що в школах пройде «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Back to top button