Здоров'яПсихологія

Тетріс допоможе кинути курити

В ході експерименту фахівці виявили, що гра тетріс послаблює пристрасть до куріння і алкоголю, повідомляє Daily Mail.

У дослідженні психологів з університету Плімут взяли участь більше 30 студентів у віці від 18 до 27 років, у кожного з яких спостерігалися різні шкідливі звички і залежності, включаючи куріння та переїдання. Одній групі добровольців запропонували зіграти в тетріс на планшеті, в той час як другій групі гру не пропонували. У результаті з’ясувалося, що в групі, яка грає в тетріс, відзначалося зниження бажання курити та вживати алкоголь.

Медики пов’язують такі результати з тим, що під час гри в тетріс задіяний той же процес переробки інформації мозком, який лежить в основі уяви спонтанних бажань, які відвідують людину, включаючи образи їжі, сигарет і напоїв, що збільшують тягу до них.

«Візуально цікава гра, така, як тетріс, забирає всю увагу на себе і задіє ті ментальні процеси, які лежать в основі уяви. Простіше кажучи, складно що-небудь уявити під час гри в тетріс. Учасники експерименту грали в тетріс більше 40 разів, однак ефект не знижувався. Ми з колегами вважаємо, що гру можна використовувати в повсякденному житті, щоб впоратися з деякими своїми бажаннями», – говорить професор Джон Мей.

Back to top button