Перерва

Тепер школи в Україні будуть просторішими, – Лев Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, розширює можливості планувальних рішень для створення сучасного навчального простору та організації додаткових зон у загальноосвітніх навчальних закладах при їх будівництві чи реконструкції. Відповідні зміни містяться у новому ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти».

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У старому ДБН щодо шкіл передбачалася лише фронтальна форма шкільних занять, це коли парти стоять рядами одна за одною і за ними сидять учні. Відтак не було можливості проводити різні групові, ігрові та індивідуальні заняття у класах. Під час оновлення цього ДБН ми значно розширили планувальні рішення, щоб школи були просторішими, а навчальний простір — відкритим, і була можливість проведення різних форм занять. Це дозволить учням розкривати свій потенціал, розвиватися та бути успішними», – сказав він.

Відповідно до цих змін в ДБН передбачено збільшення площі класу на 1 учня. Якщо раніше при фронтальній формі занять передбачалося 2 кв. м, то за новими нормами вона складає 3 кв. м при змішаній формі навчання.

За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни є необхідними для організації освітнього процесу в рамках концепції Міністерства освіти та науки України «Нова Українська Школа». «Ми хочемо, щоб нові школи вже будувалися за новими принципами, які закладені в концепції НУШ, і враховували різноманітні варіанти організації навчального простору, мали мобільні робочі місця та, найголовніше, орієнтувалися на потреби кожної дитини, на її індивідуальність», – підкреслив він.

Оновлений ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних навчальних закладів, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Back to top button