Тема: Щебетала пташечка … (Музичне мистецтво. 1 клас)

Мета:
♦    навчальна: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям «веснянка»; засвоїти з ними поняття «соло»; учити визначати засоби виразності музичних творів, порів­нювати життєвий зміст, настрій і характер музичних творів;
♦    розвивальна: розвивати музично-слухові уявлення в процесі сприймання, вико­нання;
♦    виховна: виховувати любов до природи, української народної пісні.
Музичний матеріал: В. Сокальський «Пташка»; поспівка «Вийди, вийди, сонечко»; укра­їнська народна пісня «Ой, минула вже зима»; Я. Степовий «Щебетала пташечка».
Наочні посібники: нотна хрестоматія; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віно­чок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірші «Жайворонки» Олексан­дра Олеся, «Чижик» І. Складаного, «Соловейку-солов’ю» А. Малишка.
Обладнання: музичні молоточки; комп’ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: урок поглиблення теми.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Пташка» В. Соколь­ського).

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 Перевірка готовності класу до уроку

 Музичне вітання

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

♦    Які пісні вам відомі?
♦    Як називаються пісні, що виконуються на зимові свята?
♦    Як називаються пісні, що оспівують пробудження природи?

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. У березні, коли земля ще вкрита снігом, але все тепліше при­гріває яскраве сонечко, у полях та гаях можна почути спів жайворонка — ма­ленької непримітної пташечки, яка сповіщає про настання весни.

ЖАЙВОРОНКИ В небі жайворонки в’ються,
Заливаються-сміються,
Грають, дзвонять цілий день,
І щебечуть, і співають,
І з весною всіх вітають Дзвоном радісних пісень.

Олександр Олесь

А чи може музика нагадати нам спів пташок?

Сьогодні ми дізнаємося про це.

  1. ОСНОВНА ЧАСТИНА

4.1.  Слухання музики

Учитель. Сьогодні я вас запрошую здійснити мандрівку до лісу.
♦    Кого ми можемо побачити у лісі?

Послухайте уважно музику. Можливо, це ведмідь?

Слухання п’єси «Пташка» В. Сокольського

♦    Як ви здогадалися, що це музика не ведмедя, а пташки?
♦    3 яких звуків складається музика — з низьких чи високих?

Ви дуже спостережливі. Цей твір має назву «Пташка». Його написав український композитор Володимир Іванович Сокальський.

Послухайте ще раз і покажіть рукою, як співає пташка.

Повторне прослуховування п’єси «Пташка» В. Сокольського з елементами пластичного інтонування
4.2.   Вокально-хорова робота Розучування поспівки «Вийди, вийди, сонечко»

Учитель. Послухайте українську народну пісню «Ой, минула вже зима».
♦     Про які ознаки весни йдеться у цій пісні?
Слухання та розучування пісні «Ой, минула вже зима»
(робота у зошитах, с. 29)

♦     Як ви вважаєте, це колядка? щедрівка? Можливо, назва цієї пісні зовсім інша?
Продовження роботи
над піснею Я. Степового «Щебетала пташечка»

4.3.   Засвоєння нових знань

Робота з поняттям «соло» (робота у зошитах, с. 29)

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

♦     Чим звуки весняної пори відрізняються від звуків осені?
♦     Як називають пісні, якими ми зустрічаємо весну?
♦     Який твір розказав нам про спів пташки?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Пташка» В. Сокальського).

Шкільне життя

Завантажити: Тема: Щебетала пташечка ... (Музичне мистецтво. 1 клас) (Розмір: 13.7 KB, Завантажень: 197)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*