Здоров'яФізіологія

Занадто часті тренування так само небезпечні, як і малорухливий спосіб життя

Дослідження Університету Лозанни показали, що люди, які тренувалися більше 14 годин на тиждень, не могли похвалитися міцним здоров’ям, пише The Telegraph . Вчені розпитали більше 1200 чоловік 16-20 років з приводу того, якого режиму тренувань ті дотримувалися з лютого 2009 по січень 2010.

Якщо молода людина тренувався активно, то показники стресу і тривожності були знижені, а самооцінка і мозкова активність – підвищені. Проте всі “плюси” фізичної активності мало виявлялися серед 5% осіб, які тренувалися дійсно багато. Не виключено, що негативний ефект справляло запалення, викликане надмірними навантаженнями.

Стан фізичного і психічного здоров’я оцінювалося за допомогою системи ВООЗ (оцінка від 0 до 25; якщо показник нижче 13 – стан поганий). Середні показники становили 17. Усіх опитаних розбили по групах на підставі того, як часто вони тренувалися протягом тижня. Приблизно 35% мало займалися (менше 3,5 годин на тиждень). У 41,5% показники частоти тренувань були середніми (від 3,6 до 10,5 годин), у 18,5% – високими (від 10,6 до 17,5 годин), а 5% – дуже високими (більше 17,5 годин).

Виявилося, люди з першої і останньої групи більш ніж в 2 рази частіше отримували оцінку за шкалою ВООЗ нижче 13. Загалом люди з групи, які часто тренуються краще себе почували (у 50% було знижено ймовірність отримати оцінку за шкалою нижче 13). Найкраще себе відчували люди, які тренувалися на тиждень по 14 годин.

Back to top button