Головне

Symantec виявила новий троян-вимагач

Symantec виявила новий троян-вимагач
Symantec виявила новий троян-вимагач
Вірус блокує запуск операційної системи на комп’ютері жертви.

Компанія Symantec виявила в мережі новий троян-вимагач, який блокує роботу комп’ютерів своїх жертв. Зараження комп’ютерів відбувається кількома способами, зокрема після відвідування користувачем шкідливих сайтів, проходження по ненадійним посиланнях і кліків по рекламних банерах, а також після установки ПЗ з неперевірених джерел.

Після зараження цільової системи троян блокує доступ до диспетчера завдань, а також вносить зміни в головний завантажувальний запис, внаслідок чого операційна система, встановлена на комп’ютері жертви, не запускається.

Крім цього, програма видає користувачеві повідомлення нібито від урядових або правоохоронних органів про те, що на його комп’ютері були виявлені незаконні файли.

Потім програма видає користувачеві повідомлення про необхідність внести оплату для того щоб розблокувати комп’ютер. Сума викупу варіюється від декількох доларів до декількох тисяч доларів. Оплату просять провести анонімно через Інтернет і за допомогою відправки SMS-повідомлення на преміум-номер.

За даними Symantec, немає ніякої гарантії, що після внесення оплати, комп’ютер користувача буде розблоковано.

Джерело: securitylab.ru