Здоров'яФізіологія

Силові тренування покращують пам’ять

Вчені з’ясували, що фізичні навантаження корисні не тільки для м’язів, а й для мозку, розповідає Science World Report . Для цього вони показали учасникам дослідження 90 фотографій. Частина зображень викликала позитивні емоції, частина – негативні, а деякі фото були нейтральними. Потім добровольців посадили на спеціальний тренажер на зведення ніг. Від експериментальної групи були потрібні значні зусилля, а учасники контрольної групи просто сиділи в кріслі, дозволяючи машині і експериментатору рухати свої ноги.

Під час експерименту вчені вимірювали кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень добровольців. У кожного учасника також взяли зразок слини, щоб виявити рівень нейромедіаторів, пов’язаних зі стресом. Через 48 годин добровольці повернулися в лабораторію. Їм показали 180 фотографії – 90 зображень, які вони вже бачили, і 90 нових. Контрольна група згадала 50% фотографій, показаних раніше, в той час як ті, хто займався на силовому тренажері, – близько 60%.

Дослідження показує, як просто поліпшити пам’ять за допомогою силових тренувань. “Навіть без дорогого фМРТ-сканування можна припустити, які області мозку пов’язані з таким ефектом. Результати узгоджуються з літературою, в якій описані частини мозку, що забезпечують позитивний вплив фізичних навантажень на пам’ять”, – говорить дослідник Одрі Дуарте.

Шкільне життя

  
Back to top button