Здоров'яФізіологія

Силові тренування корисні для кісток

У дослідженні фахівців з Університету Саутгемптона взяли участь 200 дітей. Вчені незабаром після народження учасників оцінили мінеральну щільність їх кісткової тканини, форму, розміри великогомілкової кістки і склад тіла. Вимірювання провели знову, коли дітям виповнилося 6-7 років, розповідає Science World Report .

Вчені виявили тісну кореляцію: чим більше була м’язова маса у дитини, тим міцніше виявилися кістки. Від кількості жиру щільність кісткової тканини не залежала. “Міцність кісток та їх розмір важливі для профілактики остеопорозу та переломів. Збільшення кісткової маси на 10% відкладає процес розвитку остеопорозу на 13 років. Тому спортом потрібно займатися з раннього дитинства”, – говорить дослідник Ребекка Мун.

Кістки також допомагають зміцнити вітаміни і мінерали, що входять до складу деяких продуктів. По-перше, педіатри радять батькам регулярно давати дітям молоко та інші продукти, що містять кальцій. Магній теж необхідний для побудови кісткової тканини. Ним багаті гарбузове насіння, темний шоколад, мигдаль і лосось.

Шкільне життя