Здоров'яФізіологія

Сигарети небезпечні не тільки для легенів, але волосся і кісток, заявляють лікарі

Відомо: куріння викликає рак, хвороби серця, легенів, знижує ймовірність зачаття дитини. Але не всі знають, що куріння призводить до витончення волосся. Шкідлива звичка позбавляє організм цинку, вітамінів В, каротину, магнію, кальцію, вітаміну С і руйнує ДНК у волосяних фолікулах. Ще куріння заважає нормальному притоку крові до ніг. Тому пошкодження на ногах погано гояться. Ще під час фізичного навантаження у курців часто болять ікри, а м’язи відчувають великі навантаження.

Частий “побічний ефект” куріння – порушення нюху. Через шкідливу ​​звички пошкоджуються чутливі нервові закінчення, які відповідають за розпізнавання запахів. Плюс, в носі утворюється понад густий слиз. Частинки летючих сполук буквально застряють в слизу і не доходять до нервових закінчень. У результаті людина гірше відчуває запахи. Така ж ситуація зі смаками. Нікотин виступає в ролі монополіста. Він повністю “завантажує” смакові рецептори.

Ще куріння підвищує ризик переломів. Він гальмує активність остеобластів, що відповідають за побудову клітин кістки. Сигарети провокують ранній прихід менопаузи, що також збільшує ймовірність переломів стегна. Крім проблем зі здоров’ям, куріння прискорює старіння. Шкіра стає менш еластичною, з’являються зморшки. Колір шкіри наближається до жовтого, а ризик раку шкіри зростає.

А більша частина з 4000 з’єднань тютюнового диму токсичні і потенційно небезпечні для очей. Вони знижують щільність макулярного пігменту і викликають макулярную дегенерацію (найпоширеніша причина сліпоти в західних країнах).

  
Back to top button