Здоров'яПсихологія

Сидяча робота призводить до депресії

У дослідженні вчених з Університету Тасманії взяли участь 3367 співробітників державних установ. Дослідники з’ясували, чи відчували учасники симптоми тривоги і депресії протягом останніх чотирьох тижнів. Добровольці оцінили рівні своєї фізичної активності і задоволеності роботою, а також розповіли про те, як проводили вільний час, пише Psych Central .

Виявилося, люди, які сидять на робочому місці протягом довгого часу, схильні до більшого ризику розвитку психологічного дистресу. Зокрема, у добровольців, які сиділи більше шести годин на день, рівні тривоги і депресії були вище, ніж у тих, хто сидів менше трьох годин на день. У середньому чоловіки сиділи майже по п’ять годин на день, а жінки – близько чотирьох годин на день. Зв’язок між сидячою роботою і психологічним дистресом була помітнішою у жінок.

Відвідування спортзалу після роботи не покращує ситуацію. Навіть якщо учасники, що сиділи більшу частину свого робочого дня, були фізично активними поза роботою, їх рівні тривоги і депресії все одно були вище, ніж у тих, хто сидів менше трьох годин на день. Вчені не раз говорили про існування зв’язку між сидячим способом життя і серйозними проблемами зі здоров’ям, такими як діабет 2 типу або серцеві захворювання. У даному дослідженні сидяча робота збільшувала ризик розвитку психологічного дистресу, але вона все ж не була пов’язана з екстремально високими рівнями тривоги і депресії.

Шкільне життя

Back to top button