Анонс

Свято різдвяних Василів у Будинку Вчителя

“До Різдвяних Василів. Вечір-спомин про Євгена Сверстюка
“Світлі голоси життя”, презентація книги.
За участю лауреатів премії імені Василя Стуса.

Запрошуємо на вечір-спомин про відомого дисидента та філософа Євгена Сверстюка, який був і залишається голосом совісті та гідності України. Захід відбудеться 14 січня, середа, Будинок Вчителя (вул. Володимирська, 57) початок о 18.00.

14 січня кожного року ми традиційно відзначаємо Свято Різдвяних Василів, збираємо особливих гостей та згадуємо Стуса, Симоненка, Чумака, Еллана-Блакитного, які народилися в ці Різдвяні дні. Вже кілька років поспіль саме у цей день оголошуються нові лауреати однієї із напрестижніших в Україні нагород – премії Василя Стуса. Традиційно вручає цю премію Євген Сверстюк. Він вручав цю премію ще при совєтському режимі, коли існували тільки державні нагороди, а перша громадська премія сприймалася як політичний виклик.

У цьому році ми вперше проводимо вечір Різдвяних Василів без Євгена Сверстюка. Але небобратство лауреатів премії Василя Стуса різних років скликають усіх розділити з нами цей вечір, згадати Євгена Сверстюка та презентувати його нову книгу “Світлі голоси життя”.

Історик дисидентського руху Василь Овсієнко часто згадує про співзвучність сердець Василя Стуса і Євгена Сверстюка та віднайдені два листи 1979 року. У них Василь Стус писав: «Я – це Ти. Я в Тобі кращий, ніж я в собі. Тож дай мені змогу вишколятися. Знаєш, Ти мені снився новорічної великої ночі. Для мене Ти – синонім совісті, найвища найяскравіша зірка мого небобратства…».

Веде вечір Олександра Матвійчук, координаторка Євромайдану SOS, яка свого часу стала наймолодшим лауреатом премії імені Василя Стуса. Автор сценарію – Олена Голуб, лауреат премії імені Василя Стуса, виконавиця співаної поезії.

Свято Різдвяних Василів відбудеться 14 січня о 18:00 у Будинку Вчителя за адресою: вул. Володимирська 57.

Довідка:
Премія імені Василя Стуса заснована 1989 Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції. Вперше вручалася у Львові. Вже у 1990 набула національного статусу.

Премія присуджується творчим людям, які мають видатні успіхи у своїй галузі, займають виразну громадянську позицію, активно присутні в українському культурному просторі.

Першими лауреатами премії стали художник Опанас Заливаха, літературний критик Іван Світличний та Львівський молодіжний театр в особі режисера Володимира Кульчинського.

Вхід безкоштовний.

Організатор: українське відділення Міжнародного ПЕН-клубу.