ГігієнаЗдоров'я

Сушарки для рук поширюють безліч бактерій

Основна перевага сушарок – відсутність необхідності в змінних або паперових рушниках. Це економить гроші підприємств і корисно для екології. На жаль, великий мінус сушарок полягає в тому, що вони допомагають поширюватися мікробам, передає Science World Report .

Вчені нанесли на свої руки безпечні молочнокислих бактерій, які зазвичай не зустрічаються в громадських туалетах. Вони погано помили руки, а потім скористалися сушарками. Після дослідники знайшли молочнокислі бактерії в повітрі, що дозволило їм припустити: інші мікроби, ймовірно, теж потрапляють у повітря під час сушіння. Кількості бактерій, які опинилися в повітрі через використання швидкісних сушарок, було в 4,5 рази вище, ніж при використанні сушарки з теплим повітрям. При використанні паперових рушників в повітря потрапляло в 27 разів менше бактерій.

Бактерії зберігалися в повітрі значно довше, якщо час сушіння складав близько 15 секунд. Більше ніж через п’ять хвилин в повітрі залишалася приблизно половина молочнокислих бактерій. Так, сушарки для рук можуть негативно впливати на здоров’я людей, сприяючи поширенню захворювань. Вчені настійно рекомендують брати до уваги ці дані при проектуванні громадських туалетів, особливо в таких місцях, як лікарні.

Шкільне життя

Back to top button