Батькам

Сучасна школа та інформаційні технології

Сучасна школа та інформаційні технології
Сучасна школа та інформаційні технології
Сучасний світ важко уявити без комп’ютера та Інтернету. За комп’ютер діти сідають в самому ранньому віці, ще до того, як підуть в школу. Тому й школа, і університет повинні підключатися до загальносвітової тенденції і входити в світ Інтернету. У Всесвітній павутині можна організувати ведення електронних журналів, пересилання домашніх завдань і багато іншого.

Більшість шкіл нашої країни обладнані комп’ютерними класами з підключенням до мережі Інтернет. Однак , впровадження комп’ютерних технологій все ще триває. Адже для ефективного навчання школярів дуже важливе знання базових можливостей комп’ютера, так як вони виявляються потрібні при подальшому навчанні у вузі. Без знання комп’ютера дитина просто випадає з сучасного життя.

Важливим напрямком в комп’ютеризації шкіл є забезпечення їх технікою для мультимедійних презентацій. Використовуючи таку техніку, вчитель може більш наочно й ефективно викладати навчальний матеріал. Тим більше, що готових презентацій дуже багато у вільному доступі на інтернет-ресурсах. Економиться час, який раніше йшло на запис матеріалу на дошці. Крім того, яскраві, електронні презентації викликають інтерес у школярів, сприяють залученню їх уваги, що в сучасній школі стає питанням № 1. Учитель одержує можливість демонструвати художні та документальні фільми, показувати фотографії і відеоролики, що робить урок більш цікавим та інформативним.

По всій країні повним ходом йде розробка електронних бібліотек для шкіл. У порівнянні з традиційними бібліотеками, електронні бібліотеки мають ряд переваг. Це і скорочення витрат на закупівлю художніх книг, навчальної літератури та методичних матеріалів, і простота зберігання електронної літератури та доступу до неї. Особливо затребувані бібліотеки нового типу в сільських школах, куди друковані видання йдуть дуже довго, а електронну книгу можна отримати за кілька секунд.

Інформаційні технології допомагають у захопленні дітей навчальним процесом і залученні до нього батьків. В останні роки активно ведеться створення шкільних сайтів, на яких представлена корисна інформація для дітей та батьків про розклад уроків, графіку батьківських зборів, успішність учнів. На шкільному сайті нерідко створюються форуми, де всі учасники освітнього процесу можуть обговорити назрілі проблеми або задати питання. Наприклад, чи потрібна шкільна форма. На шкільному сайті батьки можуть дізнатися багато чого про життя школи.

Back to top button