Здоров'я

Стійкі до антибіотиків мікроби посилюють свій наступ

Стійкі до антибіотиків мікроби посилюють свій наступ
Стійкі до антибіотиків мікроби посилюють свій наступ
Стійкі до антибіотиків збудники хвороб стають дедалі більшою проблемою в усьому світі. Експерти закликають до обережного поводження з ліками.

З огляду на активне поширення стійких до антибіотиків хвороботворних мікроорганізмів експерти закликають до обережного поводження з цими ліками. «Майже всі відомі штами стійких до антибіотиків мікробів посилюють свій наступ у всьому світі, зокрема, і в Німеччині», – заявив професор Мартін Епфельбахер у понеділок, першого жовтня, на річній конференції німецького Товариства гігієни та мікробіології в Гамбурзі. За його словами, які цитує агентство dpa, у середньостроковій перспективі на ринку не з’явиться якихось нових ліків проти цієї проблеми.

Лише завчасна діагностика, ретельне та інтенсивне дотримання гігієни й вживання профілактичних заходів можуть захистити від загрози. У Німеччині 3,5% усіх пацієнтів у лікарнях інфікуються мультирезистентними збудниками хвороб, засвідчують дані фахівців берлінського інституту Роберта Коха.

Стійкі і небезпечні

До переліку «особливо небезпечних» мікроорганізмів належить, наприклад, метицилін-стійкі штами стафілококу золотистого (MRSA), підхопити який можна в лікарні. Цього мікроба медики знають «в обличчя» вже понад півстоліття. Проти цього ворога, як зауважують лікарі, впродовж останніх дванадцяти років було винайдено ефективні антибіотики.

Більше клопоту фахівцям завдають збудники хвороб, які мешкають у шлунково-кишковому тракті. Проти них, як наголошують у Німецькому товаристві гігієни та мікробіології, досі немає жодної терапії. До переліку цих «ворогів» належать, зокрема, певні види кишкової палички та клебсіелли, котрі утворюють ензими, які допомагають їм захищатися від антибіотиків.

Джерело: dw.de