день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Стереотипи про грип затягнуть одужання

«Грип – це всього лише банальна застуда». На жаль, це зовсім не так, і якщо поставитися до цієї інфекції несерйозно, можна отримати небезпечні ускладнення. Пора позбутися небезпечних стереотипів про грип!

Нерідко грип і застуду «стрижуть» під одну гребінку через схожі симптоматики. ГРВІ та ГРЗ – різні поняття. Грип входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), що викликаються вірусами, а ГРЗ – це гостре респіраторне захворювання.

«Людина не є джерелом інфекції, якщо відчуває себе добре». Насправді, від 20% до 30% людей, що несуть вірус грипу, не відчувають ніяких ознак хвороби.

«Мокра голова або відсутність головного убору – вірний спосіб підхопити грип». Єдиний спосіб зараження грипом – «підчепити» вірус грипу від інфікованої людини. Пік захворювання співпадає з холодною погодою, що дає людям привід пов’язувати протяги і мороз з грипом.

«Курячий суп прискорить одужання». Гарячі рідини можуть заспокоїти болі в горлі і вберегти від зневоднення під час хвороби. Проте, курячий суп не має інших специфічних якостей, які могли б допомогти в боротьбі з грипом.

«Антибіотики допоможуть при грипі». Антибіотики ефективно працюють проти бактерій, але проти вірусної інфекції, такої як грип, вони марні. З іншого боку, у деяких людей на тлі хвороби розвиваються ускладнення – бактеріальна інфекція. У цьому випадку антибіотики можуть допомогти, якщо хвороба затягнулася. Проте краще не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до фахівців.