Здоров'яФізіологія

Стереотипи про грип затягнуть одужання

«Грип – це всього лише банальна застуда». На жаль, це зовсім не так, і якщо поставитися до цієї інфекції несерйозно, можна отримати небезпечні ускладнення. Пора позбутися небезпечних стереотипів про грип!

Нерідко грип і застуду «стрижуть» під одну гребінку через схожі симптоматики. ГРВІ та ГРЗ – різні поняття. Грип входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), що викликаються вірусами, а ГРЗ – це гостре респіраторне захворювання.

«Людина не є джерелом інфекції, якщо відчуває себе добре». Насправді, від 20% до 30% людей, що несуть вірус грипу, не відчувають ніяких ознак хвороби.

«Мокра голова або відсутність головного убору – вірний спосіб підхопити грип». Єдиний спосіб зараження грипом – «підчепити» вірус грипу від інфікованої людини. Пік захворювання співпадає з холодною погодою, що дає людям привід пов’язувати протяги і мороз з грипом.

«Курячий суп прискорить одужання». Гарячі рідини можуть заспокоїти болі в горлі і вберегти від зневоднення під час хвороби. Проте, курячий суп не має інших специфічних якостей, які могли б допомогти в боротьбі з грипом.

«Антибіотики допоможуть при грипі». Антибіотики ефективно працюють проти бактерій, але проти вірусної інфекції, такої як грип, вони марні. З іншого боку, у деяких людей на тлі хвороби розвиваються ускладнення – бактеріальна інфекція. У цьому випадку антибіотики можуть допомогти, якщо хвороба затягнулася. Проте краще не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до фахівців.

Back to top button