Здоров'яПсихологія

Стати щасливим можна, слідуючи всього дев’яти правилам

Прагнення до щастя закладено в людині генетично і на 50% визначається його спадковістю, показали дослідження. Ще 10% відчуття щастя залежать від зовнішніх обставин.

Однак на 40% відчуття щастя залежить від самоконтролю. Тому якщо людина хоче бути щасливою, вона може сама підвищувати свій рівень щастя, пише The Times Індії , посилаючись на поради письменниці Соні Любомирські, викладені нею в книзі “Як стати щасливим”.

По-перше, радить Соня, не варто шукати джерела щастя зовні. Це може нашкодити вашому внутрішньому спокою. Краще сфокусуватися на управлінні своїм емоційним станом, вибираючи відчуття щастя, і слідувати своєму серцю.

Ще один ключ до щастя – це погана пам’ять, цитує Соня слова американської письменниці Ріти Мей Браун. Вона радить, не тримати образу, якщо з вами вчинили погано. “Прощення не завжди дається легко, але гнів і образа шкідливі для вашої власної особистості”.

По-третє, радить письменниця, бережіть себе, не забувайте доглядати за собою: їсти здорову їжу, регулярно займатися спортом і висипатися. Все це дозволить вам поліпшити розумові здібності та підвищить продуктивність. Крім того, хороший сон дозволить краще запам’ятовувати приємні моменти і легше забувати негативні.

Дослідження також показали, що спілкування з друзями і близькими є одним з важливих факторів щастя. Тому, не варто нехтувати тими, хто вам дорогий, радить автор, відзначаючи, що витрачати час потрібно лише на тих, хто по-справжньому важливий для нас, так як “поверхневі знайомства” зменшують радість.

П’ята порада: не порівнюйте себе з оточуючими. Це не зробить вас щасливішими. Швидше навпаки. Постійні порівняння з людьми, які розумніші, привабливі чи успішнішими, посилять невдоволення собою і своїм життям. Пам’ятайте, що кожна людина унікальна, і слабкість іншого може бути вашою перевагою.

Також автор радить не зациклюватися на собі і іноді робити щось хороше і для інших, що в свою чергу призведе до того, що той хто сам робить добро буде почувати себе краще.

Також не варто зациклюватися на минулому: з нього треба витягувати уроки, але жити треба сьогоденням.

Почуття подяки також збільшує відчуття щастя. Щоб навчитися бути вдячним, можна завести зошит і кожен день записувати туди три приємних події, за які нам хочеться подякувати долі. Дослідження показали, що це підвищує рівень задоволеності життям і зменшує депресію. І, нарешті, останнє – не бійтеся. Побоювання, що щось може або не може відбутися, притаманні людині у всі часи. Однак щасливі люди здатні зробити перший крок до втілення своєї мрії. Так що, про що б ви не мріяли, не чекайте, що все відбудеться само собою, – дійте!

Back to top button