Головне

Старовинна статуя розкриває свої таємниці

Старовинна статуя розкриває свої таємниці
Старовинна статуя розкриває свої таємниці
Старовинна буддистська статуя, знайдена в ході нацистської експедиції у 1930-х роках, як з’ясували вчені, була вирізьблена з дуже цінного метеориту.

Дослідники кажуть, що фігура, якій тисяча років, з вирізьбленою свастикою на животі, вироблена із рідкісної форми заліза з великим вмістом нікелю.

Науковці вважають, що предмет було зроблено з метеориту Чінге, який впав близько 15 тисяч років тому.

Отримані дослідниками результати опубліковані у журналі Meteoritics and Planetary Science.

Статую висотою у 24 сантиметри і вагою в 10 кілограмів називають “Залізна людина”.

Невідоме походження

Своєю популярністю цей безцінний предмет зобов’язаний радше фільмам про Індіану Джонс, аніж солідним науковим дослідженням.

Його знайшов 1938 року в Тибеті німецький науковець Ернст Шефер. Його експедицію підтримували нацисти, зокрема Генріх Гіммлер, голова СС.

Як вважають, Гіммлер вірив, що арійська раса походила з Тибету, і збирав об’єкти з тієї області.

Коли статую привезли до Німеччини, вона стала частиною приватної колекції і зникла з очей до 2007 року, коли її новий власник зацікавився походження предмету. Він звернувся до доктора Елмара Бюхнера з Університету Штутгарта.

“Я був цілком певен, що то був метеорит, коли вперше її побачив, навіть з 10-метрової відстані”, – сказав доктор Бюхнер.

За його словами, про це свідчать маленькі, розміром у палець, заглиблення, спричинені таненням поверхні. Подальший аналіз показав, що матеріал належить до рідкісного класу атакситів – тип залізного метеориту, який нечасто знаходять на Землі.

“Він багатий на нікель, багатий на кобальт. Менше, ніж 0,1% усіх метеоритів, та менше, ніж 1% залізних метеоритів, є атакситами, тож цей зразок є найрідкіснішим різновидом метеоритів, які можна знайти”.

Метеорити з давніх-давен у багатьох культурах вважалися знаком божественної діяльності. Стародавні ескімоси виробляли з залізних метеоритів ножі та ювелірні вироби. Однак простежити походження метеориту дуже складно.

Німецькі та австрійські науковці, які вивчали “Залізну людину” разом із доктором Бюхнером були здивовані, що змогли віднести статую до конкретної події в історії метеоритних знахідок.

Безцінний

Дослідники вважають, що статуя була вирізьблена зі шматка метеорита Чінга, який впав у прикордонному районі між Східним Сибіром та Монголією близько 15 тисяч років тому.

Уламки від падіння метеориту були знайдені лише 1913 року золотошукачами, але окремі фрагменти, подібні до тих, з яких вирізьбили статую, знаходили за багато століть до того.

“Ми були дуже здивовані результатом”, – каже доктор Бюхнер. – Так, це метеорит, але найбільше мене здивувало те, що ми змогли з’ясувати його походження, це мене по-справжньому вразило”.

Як вважають, статуя є зображенням бога Ваїсравани. Дослідники думають, що вона належить до передбуддистської релігії Бон, поширеної в Азії близько тисячі років тому.

“Якщо ми маємо рацію у тому, що вона була виготовлена у культурі Бон у ХІ столітті, то цей предмет є абсолютно безцінним і унікальним”, – зазначає доктор Бюхнер.

Ані людина, яка вирізьбила скульптуру, ані нацисти не знали про те, що вона зроблена з такої рідкісної субстанції, додає він.

Що ж до голлівудської складової історії цього предмету, то, за словами доктора Бюхнера, статуя справді має певну ауру:

“Вона дуже вражає, раніше вона була майже повністю позолочена, і у ній міститься велика таємниця”.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button