день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Стало відомо, скільки абітурієнтів не вступили до медвишів після підвищення прохідного бала

Кількість першокурсників у медичних вищих навчальних закладах України скоротилася на 28% порівняно з попередніми роками, повідомила радниця в.о. міністра охорони здоров’я Інна Совсун в ефірі Громадського радіо.

“Ми побачили ефект по кількості набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, тому що переважна кількість бюджетників все-таки долає поріг у 150 балів. Натомість скорочення по контрактникам були суттєвішими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема”, – сказала Совсун.

Як відомо, цього року в рамках реформи медичної освіти зріс прохідний бар’єр балів, які має набрати абітурієнт для вступу на медичні спеціальності у ВНЗ. Відтепер він становить 150 балів із 200 можливих.

Так, цьогоріч на спеціальності Стоматологія, Медицина і Педіатрія могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів – біології, хімії або математики.

  

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*