Здоров'яФізіологія

Спортивний одяг нового покоління замінює дослідні лабораторії

Монреальська компанія OMsignal розробила одяг з імплантованими датчиками, які відстежують важливі фізіологічні параметри під час тренувань. Однак цей одяг може змінити і обличчя сучасної хірургії. Відомо, що компанія співпрацює з дизайнерами, які працювали в Nike, Under Armour і Quicksilver. Результатом цієї роботи стали чотири моделі чоловічих футболок. І найближчим часом має розпочатися випуск жіночих моделей.

Отже, одяг OMsignal відстежує кількість серцевих скорочень, частоту, обсяг вдихів і видихів, число і інтенсивність рухів, спалені калорії, а також інформацію по серцевому ритму. Чіп-сенсор, вбудований у футболку, безпосередньо пов’язується з додатком на смартфоні. Всі зібрані дані фіксуються і в підсумку відображаються в додатку OMsignal. Він дає можливість моніторити стан людини протягом тривалого часу.

Як кажуть розробники, подібна система моніторингу дозволяє вважати набагато більше інформації, ніж розроблені раніше браслети та інші спеціалізовані пристрої. При цьому вона повністю копіює звичайний спортивний одяг без необхідності використання додаткових об’ємних приладів. Живить систему невелика батарея, яка кріпиться до одягу і може працювати до трьох днів.

Коментує хірург і головний медичний фахівець компанії Джессі Слейд Шантц: “Такий одяг орієнтована не тільки на фітнес. Система OMsignal цінна для аналізу рівня стресу у лікарів, що виконують складні операції”. Зараз доступно попереднє замовлення одягу OMsignal. Ціна коливається від 100 до 199 доларів.

Back to top button