Здоров'я

Спека – пора ангіни. Як уникнути захворювань горла в теплу пору року

Спека - пора ангіни.  Як уникнути захворювань горла в теплу пору року
Спека – пора ангіни. Як уникнути захворювань горла в теплу пору року
Вважаєте, що літо не час хворіти? Вас чекає розчарування: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання горла в теплу пору року зустрічаються на 12% частіше, ніж узимку. Як від них захиститися?

Кілька десятиліть тому люди хворіли на ангіну в основному восени, взимку або на початку весни. Зараз лікарі все частіше називають її річною недугою.

Ангіна виникає через те, що на мигдалинах починають активно розмножуватися стафілококи і стрептококи. Вони можуть потрапити до нас в організм, коли ми спілкуємося з хворими людьми. Саме так зазвичай буває взимку. Влітку виникнення хвороби нерідко проходить за іншим сценарієм – активізуються наші власні мікроби.

Стафілококи і стрептококи в нормі живуть на шкірі і слизових кожної людини. Але, поки імунітет сильний, вони себе ніяк не проявляють. А от при ослабленні захисту організму мікроби беруть гору, починають бурхливо розмножуватися.

Захиститися від літньої ангіни простіше, ніж від зимової. Головне – не доводити імунітет до виснаження і усунути основні фактори ризику.

Найбільше лікарі звинувачують в літніх недугах кондиціонери. Чверть століття тому їх майже не було, і люди відчували певний дискомфорт під час спеки, але простуджувалися вони рідше. Зараз кондиціонери стоять в офісах, магазинах, квартирах. Це зручно, але, на жаль, за такий комфорт доводиться платити болем у горлі. Різкі перепади температури (більше 10 ° С) викликають так званий «тепловий стрес», який помітно послаблює імунітет.

Як захиститися? Якщо ви пересуваєтеся на власному авто, не включайте кондиціонер відразу на всю потужність. При тридцятиградусній спеці його варто спочатку встановити на температуру 24-26 ° С, а потім поступово її знижувати. Що стосується кондиціонерів у магазинах та інших установах, найпростіший спосіб захисту – носити з собою легку сорочку з довгими рукавами. Входячи в приміщення, накидають її, це дозволить трохи пом’якшити перепади температури.

Одна з головних причин літньої ангіни – зловживання холодними напоями . Різке охолодження слизової горла призводить до зниження локального захисту, і шкідливі мікроби отримують прекрасну можливість для бурхливого розмноження.

Як захиститися? Намагайтеся уникати напоїв з льодом, особливо газованих – вони ще більше дратують слизову горла. Втамовувати літню спрагу найкраще водою кімнатної температури. Якщо ж вам захотілося випити чогось холодного або з’їсти морозиво, ні в якому разі не робіть це на бігу. Сядьте в тінь і дайте собі трохи “охолонути”, а потім їжте або пийте, не поспішаючи, маленькими шматочками або ковтками.

У помірних дозах ультрафіолет діє на організм благотворно. А от якщо ви зловживаєте сонячними ваннами, це помітно послаблює імунітет. Почасти в цьому причина того, що з простудою так часто стикаються люди, які поїхали відпочивати на спекотні курорти.

Як захиститися? Дотримуйтесь основних правил перебування на сонці. В ідеалі в перший день засмагати потрібно всього 10 хвилин. З кожним днем ​​можна додавати по 5-10 хвилин, щоб в результаті довести перебування на сонці до двох годин. Звичайно, якщо відпустка у вас коротка, дотримуватися такого режиму непросто – хочеться максимально насолодитися сонцем і морем. У цьому випадку постарайтеся принаймні провести перші дні не на сонці, а на затіненій ділянці пляжу. І, звичайно, не виходьте засмагати з 12 до 16 години дня.

Багато жителів міста стикаються влітку не тільки з ангіною, а й з фарингітом – запаленням слизової оболонки глотки. Крім переохолодження спровокувати його може запилене і загазоване повітря міста. При вдиханні воно подразнює слизову, роблячи її більш уразливою для проникнення мікробів.

Як захиститися? У будинку зробити це нескладно. Досить придбати очищувач повітря і по можливості не відкривати вікна (до речі, в спеку це зробить перебування в квартирі більш комфортним). На вулиці захистити себе від брудного повітря значно важче. Принаймні постарайтеся якомога менше ходити вздовж великих автомобільних доріг, особливо в години пік.