Здоров'яСоціальне здоров'я

Соціальні мережі змінюють події в пам’яті людей

Майже дві третини (68%) користувачів соцмереж брешуть, щоб прикрасити реальність і зробити життя цікавішим для оточуючих. За словами психологів, це хибна практика, яка може спровокувати “цифрову амнезію” – люди будуть пам’ятати тільки вигадану версію подій, пише The Daily Mail .

Більше того, майже 50% страждають від параної, смутку і сорому через те, що вони не можуть відповідати вигаданому для соцмережі образу. В принципі, бажання поділитися і дух суперництва з іншими – нормальні. Але в підсумку спогади реально змінюються і з’являються психологічні проблеми.

Дослідження показало: у кожного десятого спогади про події, що ставали темою постів в соцмережі, були перекручені. І найчастіше це траплялося з молодими користувачами (спогади не відповідали реальності у 16% людей 18-24 років). Раніше було встановлено, що люди нерідко брешуть відносно свого часу. Наприклад, людина сиділа вдома, а написав, що ходила на вечірку. У список брехні також потрапила інформація про відносини, вихідні і кар’єру. Користувачі боялися здатися нудними або створювали нову реальність із заздрості.

Шкільне життя

  
Back to top button