Здоров'яПсихологія

Соціальні мережі небезпечні для психіки підлітків

Підліткам здається, ніби вони зобов’язані постійно перебувати онлайн і відповідати на повідомлення. Такий тиск може призвести до тривоги, депресії і знизити якість сну. Вчені з Університету Глазго опитали 467 підлітків. Учасники розповіли, як часто вони використовували соцмережі.

Крім того, добровольці виконали тести на якість сну, самооцінку, тривогу і депресію. Також дослідники оцінили емоційну залученість учасників. Наприклад, у добровольців дізналися, що вони відчували, якщо не могли відразу ж відповісти на повідомлення в соціальній мережі.

Аналіз показав: використання соцмереж та емоційна залученість були пов’язані з низькою якістю сну, зниженою самооцінкою, високими рівнями тривоги і депресії. Особливо страждали ті підлітки, які сиділи в соціальних мережах вночі. До речі, згідно з даними іншого дослідження, якщо підліток проводить в день більше двох годин в Facebook, Twitter або Instagram, у нього підвищується ризик розумових проблем, психологічного дистресу і навіть суїцидальних нахилів.

Шкільне життя

  
Back to top button