Здоров'яПсихологія

Смуток триває набагато довше, ніж інші емоції і почуття

Емоції і почуття, які тривають недовго, як правило, викликані подіями, яким людина не надає великого значення. З іншого боку, тривалі емоції і почуття пов’язані з подіями, які дуже важливі для людини.

Дослідники з Університету Левена дали 233 учням середньої школи список з 27 емоцій і почуттів. Вчені попросили добровольців згадати, які емоції і почуття вони відчували недавно, і оцінити їх тривалість. Крім того, учасники повинні були відповісти на питання про стратегії, які вони використовували, щоб впоратися з переживаннями. Виявилося, смуток тривав в 240 довше, ніж інші емоції і почуття. Сором, подив, страх, відраза, нудьга, роздратування і полегшення часто проходили дуже швидко.

Цікаво, що люди відчували нудьгу не так вже й довго. Вчені відзначили: коли людина нудьгує, їй здається, ніби час йде дуже повільно. При цьому, сам епізод нудьги триває недовго. Крім того, дослідники з’ясували, що вина зберігається набагато довше, ніж сором, а тривога – довше, ніж страх. За словами вчених, деякі почуття і емоції можуть посилюватися, якщо людина знову і знову переосмислює подію, яка їх зумовила.