Здоров'яФізіологія

СМС-додаток змушує відмовитися від тютюну навіть затятих курців

Текстові повідомлення інтерактивного і мотивуючого характеру, що приходять на телефон, допомагають кинути палити, встановили дослідники. Як виявилося, більше 11% курців, які використовували спеціальну програму, відмовилися від шкідливої ​​звички завдяки повідомленням.

Колишні курці змогли протриматися протягом 6 місяців. У контрольній групі кинули палити лише 5%, говорять співробітники Університету Джорджа Вашингтона. Секрет в тому, що повідомлення постійно нагадували про необхідність сфокусуватися на відмові від тютюну.

На ринку вже існують додатки, що відсилають повідомлення з порадами та нагадуваннями для курців. До таких додаткам, наприклад, відноситься Text2Quit. У рамках останнього експерименту 503 курця перевірили на собі цю програму і матеріал з розряду “допоможи собі сам”.

Основний “плюс” програми полягав у тому, що вона не просто надсилає рекомендації, але дозволяє людині попросити додаткової допомоги або переставити дату, до якої він повинен повністю відмовитися від тютюну. Приміром, якщо у людини сильна тяга, він може написати повідомлення. У відповідь йому пришлють пораду або запропонують зіграти в гру, щоб відволіктися.

Back to top button