день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Скільки води треба пити дітям щодня. Інфографіка

1 червня увесь світ відзначає День захисту дітей, і актуальною проблемою дитячого населення є забезпечення здорового харчування та правильного водного балансу.
Згідно з дослідженнями, понад 60% дітей шкільного віку страждають від зневоднення різного ступеня через те, що випивають недостатньо води протягом дня.

Наслідки такого порушеного режиму можуть бути вкрай тяжкими: від загальної слабкості та перевтоми до втрати свідомості і пошкодження нирок. Це впливає на активність, погіршує пам’ять, увагу, адже дитина постійно відчуває нестачу енергії, пише The Daily Mail.

Дитяче зневоднення особливо небезпечне, адже організм маленької дитини містить 80% води, тоді коли середня кількість води в організмі дорослого – близько 60%.

Кількість рідини, яку потрібно вживати дитині, змінюється у залежності від її віку, раціону харчування, самопочуття, пори року, вологості повітря, кількості фізичних навантажень тощо.

Фахівці із Європейської федерації з безпеки харчових продуктів (EFSA) стверджують, що належний водний режим сприяє правильній терморегуляції, підтримці фізичних і когнітивних функцій, покращує пам’ять, увагу.

Звісно, протягом дня дитина може пити чай, сік та інші напої, однак звичайна питна вода також обов’язково потрібна бути у раціоні дитини, аби підтримувати здоровий розвиток та загальну активність.

Рекомендований режим пиття для дітей 5-10 років є таким.
Питний режим - Шкільне життя

Тим часом фахівець у галузі гідратації доктор Луїс Сьєрра-Майем розробив власні рекомендації щодо правильної підтримки водного балансу:

1. Регулювання водного балансу має велике значення для здоров’я і краси. Дослідження показали, що збільшення споживання води пов’язано зі зменшенням маси тіла.

2. Пийте воду під час кожного прийому їжі і в проміжках між ними.

3. Надавайте перевагу воді перед іншими напоями, при цьому вибираючи по можливості воду з оптимальним вмістом мінеральних солей (як у природній мінеральній воді).

4. Збільшуйте споживання свіжих фруктів, овочів і салатів.

5. Не чекайте спраги, щоб випити води, адже насправді відчуття спраги – це останній сигнал організму, що він потребує води.

6. Пам’ятайте, що діти і люди похилого віку мають більш високий ризик зневоднення.

7. Збільшуйте споживання рідини у спекотну пору року, а також під час і після тренувань.