Здоров'яПсихологія

Сімейні вечері рятують підлітків від психологічних проблем

Сімейні вечері - schoollife.org.uaНове дослідження показало: сімейні вечері корисні для психічного здоров’я багатьох підлітків. Регулярні трапези запобігають знущанням і кіберзалякуванням, від яких страждає кожен п’ятий підліток, передає Шкільне життя з посиланням на Science World Report. Кіберзалякування – емоційне приниження з використанням інформаційних технологій, наприклад, Інтернету або різних мобільних пристроїв. На відміну від традиційних знущань, які небезпечні в фізичному плані, кіберзалякування найбільш згубно впливає на психічне здоров’я. Дослідники спробували визначити, чи можуть сімейні вечері допомогти запобігти даній проблеми.

Вчені провели опитування 18 834 учнів 49 шкіл на Середньому Заході. Вік учасників варіювався від 12 до 18 років. Дослідники оцінили п’ять типів внутрішніх переживаннь проблеми (тривога, депресія, самоушкодження, думки про самогубство і спроби самогубства), два типи зовнішньої реакції на проблему (боротьба і вандалізм) і вживання психоактивних речовин (вживання алкоголю, пияцтво і зловживання препаратами, що відпускаються за рецептом і без нього). Близько 19% опитаних повідомили, що ставали жертвами знущань за останні 12 місяців. Сімейні вечері, судячи з усього, зменшували кількість психологічних проблем, що виникали після цього.

“Не тільки кіберзалякування може згубно позначатися на психічному здоров’ї підлітків. При цьому одних сімейних вечерь недостатньо, щоб пом’якшити негативний вплив”, – відзначають дослідники.

Потрібно брати до уваги всю сукупність факторів соціального середовища. Вчені закликають надавати учням, які стали жертвами таких знущань, належну підтримку, як у школі, так і в сім’ї, і розвивати у них навички подолання проблем.

Back to top button