Здоров'яПсихологія

Сімейні проблеми підвищують ризик розвитку астми у дитини

Вчені з Американського коледжу алергії, астми та імунології опитали батьків більш 92000 дітей віком від кількох місяців до 17 років. Вони шукали взаємозв’язок між астмою і проблемами в сім’ї. Дослідження показало: найсильніше ризик астми у дітей збільшують розлучення, розставання батьків, проблеми з алкоголем, наркотиками у членів сім’ї та сімейне насильство, пише Daily Mail.

Також до факторів ризику належать тюремні ув’язнення, психічні розлади і смерть членів сім’ї. Один такий фактор підвищував ризик астми у дитини на 28%. П’ять і більше факторів збільшували ризик вдвічі. Серед дітей, які брали участь у дослідженні, 31% стикався, принаймні, з одним з факторів. Найпоширенішими були розлучення або розставання батьків.

25% дітей, що зіткнулися з 5 і більше факторами, страждали від астми порівняно з 12% тих, хто негативного досвіду не мав. Чим більше факторів присутнє в житті дитини, тим вище був ризик астми. Дві третини дітей не мали негативного досвіду, зіткнулися з одним з факторів 17%, 4% – з трьома, а майже кожен сотий – з 5 і більше.

Шкільне життя

  
Back to top button