Здоров'яПсихологія

Схильність до ризикованої поведінки вписана в гени деяких людей

Як вважають науковці Національного університету Сінгапуру, відзначає Today Online , стратегія, обрана людиною в азартній грі, пов’язана з генами, регулюючими дофамін в мозку. Дофамін – нейропередатчиків, що відповідає за роботу системи нагороди і системи пошуку задоволень. Виходить, за недалекоглядними вчинками політиків можуть стояти гени.

Вчені провели експеримент з 217 студентами, яким запропонували позмагатися. Одна людина повинна була робити ставку за допомогою комп’ютера проти анонімного опонента. Відомо: коли люди змагаються один з одним, “включаються” два процеси навчання. Перший передбачає навчання, виходячи з наслідків своїх вчинків (навчання з підкріпленням). Другий пов’язаний з побудовою “моделей” інших гравців. Це дозволяє очікувати їх дій, реагувати на них, вибудовуючи стратегію.

Аналіз 12 генів, що регулюють дофамін, виявив особливі мутації в деяких з них. Відмінності в другому процесі навчання були пов’язані з варіаціями в трьох генах. Всі вони відповідають за роботу дофаміну в медіальній префронтальній корі. А ось відмінності в навчанні з підкріпленням (показували, як швидко люди забували про минулий досвіді і як швидко вони міняли стратегію) зв’язувалися з варіаціями у двох генах. Ці гени відповідають за дофамін в смугастому тілі мозку. В цілому можна говорити про те, що поведінка людей багато в чому залежить від роботи описаної системи.

Back to top button