Здоров'я

Схуднення при палінні аналогічні процесу втрати ваги при раку

Схуднення при палінні аналогічні процесу втрати ваги при раку
Схуднення при палінні аналогічні процесу втрати ваги при раку
Ризик додати у вазі при відмові від паління дійсно існує. Проте важливо пам’ятати, що палій худне тому, що в його організмі відбуваються ті самі процеси, що і при важких захворюваннях, наприклад, при раку, повідомила керівник Центру щодо відмови від тютюну НДІ пульмонології ФМБА Росії Галина Сахарова.

«Схуднення при палінні цигарок має ті ж самі механізми, що і при розвитку важких захворювань: ракових захворювань, туберкульозу, хронічної обструктивної хвороби легень. Думаю, що такий спосіб схуднути мало кого привабить», — сказала вона.

Сахарова також додала, що курці, що кидають палити, товстіють не тому, що «заїдають» своє бажання повернутися до цигарки.

«Це пов’язано не з тим, що люди «заїдають» своє бажання покурити, а з тим, що при курінні прискорюється обмін речовин, знижується апетит, порушується мінеральний і білковий обміни. Організм втрачає необхідні речовини. Тобто відбувається все те, що і при важких захворюваннях, розвивається патологічний стан», — пояснила вона.

Таким чином, коли людина кидає палити, обмін речовин повертається на нормальний рівень. Організм намагається заповнити втрату мінеральних речовин, білка, вуглеводів тощо. Спершу це дійсно призводить до набору ваги, пояснила лікар.

«Методи цього уникнути — ті самі, що і при бажанні схуднути, тобто дієта, фізичне навантаження, активний спосіб життя», — зазначила Сахарова.

Джерело: news.dt.ua