Здоров'яПсихологія

Схуднення може стати причиною депресії

Нове дослідження показало: люди, які позбулися зайвих кілограмів за допомогою дієти, частіше відчувають себе нещасними і більше схильні до ризику депресії, пише The Daily Mail . Вчені з Університетського коледжу Лондона вважають: у людей, що сідають на дієту, є ілюзія, що їх життя після схуднення стане зовсім іншим. У підсумку змінюється тільки вага, і вони відчувають розчарування. Через це такі люди майже в два рази частіше страждають від смутку і самотності. Крім того, дієта – досить важке випробування, яке саме по собі може погіршити емоційний фон.

У дослідженні взяли участь 2000 осіб з надмірною вагою і ожирінням у віці 50 років і старше. Вчені зафіксували їх вагу і попросили відповісти на питання про те, як часто вони відчували смуток, самотність і апатію. Через 4 роки близько 14% добровольців втратили не менше 5% своєї ваги, що позитивно відбилося на стані здоров’я. Кров’яний тиск і вміст шкідливих жирів в крові учасників знизилися, але їх настрій теж погіршився. Ризик розвитку депресії у добровольців, які втратили вагу, підвищився до 78%. Вчені виключили хвороби і сімейні обставини як можливі причини депресії. Однак у результатів може бути і інше пояснення. Можливо, в дослідженні брали участь добровольці, які вже страждали від депресії, яка і стала причиною втрати ваги.

Опір спокусам вимагає величезної сили волі. Людям доводиться багато в чому собі відмовляти, пропускати походи в кафе та ресторани. Це теж може чинити негативний вплив на настрій. Дослідник Сара Джексон каже: “Наші висновки не закликають до припинення дієти. Часто зниження ваги несе в собі безліч переваг для здоров’я. Люди просто не повинні чекати, що при схудненні їх життя докорінно зміниться”. Схуднення може зробити людей щасливими, якщо метою буде саме зниження ваги. Дієта не вирішить всіх життєвих проблем.

Back to top button