Здоров'я

Шкільні хвороби: що це за хвороби і як їх уникнути?

Шкільні хвороби
Шкільні хвороби

Літні канікули позаду і настав період повернення дітей до школи. Але приносячи із собою в школу рюкзаки і шкільне приладдя, багато хто повертається і з набором нових мікробів. Діти і інфекційні захворювання, як правило, нероздільні.

Респіраторні (простудні) віруси є найбільш частою причиною шкільних хвороб, і ці віруси швидко поширюються. Час від зараження до прояву перших симптомів може становити не більше дванадцяти годин. Так що, шановні батьки, пристебніть ремені: настав новий шкільний сезон, і розпочався новий сезон захворювань.

Застуди: багато респіраторні захворювання називають простудою, і неспроста. Це “стандартна” назва, але вона не має нічого спільного з холодом. Навіть коли погода все ще тепла, респіраторні віруси можуть бути де завгодно. Вони частіше проявляються в кінці осені і в зимові місяці, коли діти зосереджені в невеликих приміщеннях з поганою вентиляцією. У зв’язку з відсутністю належної особистої гігієни, для штаму респіраторного вірусу не потрібно багато часу, щоб проникнути в клас. Кожне суспільство може мати різні штами, але через літні подорожі, може відбуватися змішання різних штамів. Наприклад, людина може підхопити вірус десь у Лондоні, перенести його в літак, і, в кінцевому підсумку, привести його додому, не важливо, де б він не був.

Стрептококи: мають бактеріальне походження, це не віруси, крім того стрептококові інфекції мають властивість швидко поширюватися з початком нового шкільного сезону. Діти можуть бути заражені стрептококовою інфекцією протягом декількох днів, але гірше того, близько 20% людей можуть бути носіями групи бета-стрептококових бактерій (небезпечний вид), не проявляючи жодних ознак хвороби. У дитини, яка заразилася стрептококовою інфекцією, як правило, підіймається висока температура, а горло стає дуже червоним і болить. В даному випадку лікарі радять зробити швидкий стрептококовий тест (близько 5-10 хвилин) або посів (2-3 дні), щоб підтвердити діагноз, перш ніж сліпо призначати антибіотики.

Воші: ніщо не викликає таку паніку в сім’ї і в школі, як воші. Ці безневинні істоти (хоча і противні) легко передаються від дитини до дитини шляхом прямого контакту, за допомогою гребінця/щітки, або навіть через шапки, які висять поряд у шафі. З плином часу, воші стали більш стійкими до аптечних шампуней і ополіскувачів, так що від батьків вимагається небагато завзятості у боротьбі з ними, а також гранична увага і чітке дотримання інструкцій. Гниди (крихітні яйця біля основи волосу), прилипають як клей, можливо, прийдеться видаляти їх по одній, перш ніж дитина зможе повернутися в клас. Якщо масові методи не спрацьовують, проконсультуйтеся з лікарем, чи є якийсь більш новий дієвий метод?

Грип: шлунковий грип насправді нетиповий “грип” зовсім, так що щорічні вакцини проти грипу не забезпечують захист. Найбільш частими симптомами є блювання і пронос – іноді одночасно, а іноді, одне, потім інше. Як і при більшості вірусних захворювань, мало що можна зробити, щоб вилікувати його, але є хороші протиблювотні ліки. Запобігання зневодненню має важливе значення в боротьбі з цим захворюванням у дітей, тому так важливо пити багато води, соків, або розчинів електролітів. У більшості дітей стан покращується протягом декількох днів і вони можуть повернутися в школу, але деякі симптоми можуть тривати до тижня.

Типовий грип, як правило, йому можна запобігти за допомогою щорічної вакцини проти грипу, яка проводиться восени кожного року, якщо, звичайно, вона охоплює всі очікувані штами. Іноді, вірус грипу може мутувати і видозмінюватися, знижуючи ефективність вакцини. Грип як і раніше є основною причиною смерті, в основному серед дуже молодих, літніх людей, і тих, у яких є інші хронічні захворювання. Якщо ви захворіли на грип, є противірусні препарати, які можуть скоротити час і тяжкість захворювання. Якщо вжити усі профілактичні заходи, пройти щорічну вакцинацію, для штамів вірусу грипу буде практично неможливим подальше поширення.

Кон’юнктивіт: Хоча не завжди “рожеві очі” означають наявність кон’юнктивіту, тим не менш, саме почервоніння очей мають змусити викладача відправити дитину додому. Вірусні та бактеріальні штами кон’юнктивіту легко розповсюджуються, бактеріальний штам передбачує лікування очними краплями, що містять антибіотик. Дуже часто важко диференціювати ці два типи, так що навіть дітям з вірусною етіологією все одно призначають очні краплі на основі антибіотика. Рожеві очі можуть бути ознакою алергії або проявлятися під впливом хімічних речовин, якими дезінфікується басейн, але викладачі в школах воліють не ризикувати. Якщо лікар не виявить ні інфекційного, ні вірусного кон’юнктивіту, він може написати записку для викладача і дитина повернеться в клас. Батькам необхідно ретельно мити руки, міняти рушники, і дезинфікувати поверхні, якщо в родині все ж хтось захворів кон’юнктивітом.

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ): Коли ми говоримо про шкільні захворюваннях, ми не можемо забути про зростання випадків венеричних захворювань серед підлітків. Закохані підлітки або ті, які хочуть привернути увагу можуть в ранньому віці вдаватися до сексуальних експериментів, навіть під пильним оком своїх батьків. Коли сексуальна гра призводить до статевого акту (без презерватива), може відбутися зараження ЗПСШ. Хламідіоз і/або герпес є найпоширенішими випадками у списку захворювань, і, очевидно, що їх кількість зростає з початком навчального року. Найбільш ефективним інструментом у запобіганні ЗПСШ є освіта. Говоріть відкрито з підлітками. Підкреслюйте необхідність утримання чи необхідність безпечного сексу, і пам’ятайте, що випадки зараження ЗПСШ і випадки небажаних вагітностей як і раніше широко поширені.

Отже, що ви можете зробити? Навіть якщо Ви тримаєте дітей у вакуумі або наймаєте викладачів, щоб малеча вчилась вдома, Ви всеодно не зможете вберегти їх від випадкових, як правило, вірусних захворювань.

Підкреслюйте необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм, особливо часте миття рук. І переконайтесь, що Ваші діти добре харчуються і у них нормальний здоровий сон. Коли діти приходять додому зі школи, вони мають переодягатись у свіжу чисту одежу, тому шкільна є потенційно забрудненої.

Back to top button