Учительська

Шкільна освіта чинить опір комунікаційним технологія

Шкільна освіта чинить опір комунікаційним технологія
Шкільна освіта чинить опір комунікаційним технологія
Соціологи опитали кількасот тисяч учнів, учителів і батьків і довідались про найбільші перешкоди для поширення сучасних комунікаційних технологій у школі.

Дві головні перешкоди для використання сучасних комунікаційних технологій для навчання, за словами американських учнів – фільтри, які блокують численні потрібні їм сайти, а також заборона на використання мобільних пристроїв (телефонів, смартфонів, планшетів) у школі, повідомляє ReadWriteWeb.

У рамках дослідження Speak Up 2010 були опитані майже 300 тисяч учнів, 43 тисячі батьків, 35 тисяч учителів, 2 тисячі бібліотекарів і 3,5 тисячі представників адміністрації із 6,5 тисяч приватних та державних шкіл. Їх запитували про те, як вони використовують сучасні комунікаційні технології для навчання і як хотіли б їх використовувати. Результати дослідження засвідчили, що технології надзвичайно поширені навіть серед наймолодших школярів, одначе шкільна адміністрація часто чинить опір їх залученню до освітнього процесу.

Навчання в американських школах починається з 5 років. Як виявилось, діти у віці від 4 до 7 років уже досить активно користуються ґаджетами: 21% мають мобільні телефони без доступу в інтернет, 16% – смартфони, 37% – ноутбуки, стільки ж – mp3-плеєри, а в кожного десятого американського малюка є планшетний комп’ютер.

У віці 8-10 років 55% уже мають mp3-плеєри, 42% – ноутбуки, 29% – мобільні телефони, 19% – смартфони, власників планшетів серед дітей цієї категорії – 8%. В 11-14 років більшість (51%) дітей уже володіють мобільним телефоном, 34% – смартфоном, 60% – ноутбуком, 79% – mp3-плеєром і 13% – планшетом.

Нарешті, серед старшокласників – від 15 до 17 років – спостерігається цілковитий тріумф технологій: 85% мають mp3-плеєри, 67% – ноутбуки, 56% – мобільні телефони, 44% – смартфони і 10% – планшети.

Більшість опитаних старшокласників заявили, що хотіли б використовувати свої мобільні телефони й ґаджети для навчальних потреб, зокрема практичної роботи і читання онлайн-підручників. 67% батьків кажуть, що готові купити своїм дітям відповідні мобільні пристрої, якщо школа дозволить їх використання. Натомість, 65% представників адміністрації на запитання, чи дозволять вони учням використовувати свої власні мобільні пристрої для навчання, відповіли категорично: ні. Цікаво, що серед американських директорів і завучів, які самі користуються ґаджетами, схвально оцінюють залучення цих пристроїв до навчального процесу лише 25%.

Кілька років тому на запитання, що найбільше перешкоджає використанню сучасних комунікацій у навчанні, студенти в першу чергу нарікали на погану швидкість інтернет-зв’язку в школах. Зараз головна перешкода – автоматичні фільтри. Закон про захист дітей в інтернеті (СІРА) вимагає блокувати доступ дітей до матеріалів, які можуть зашкодити їхній психіці, одначе зазвичай фільтри охоплюють значно ширший діапазон ресурсів. Від 2/3 до 3/4 учнів кажуть, що школа зробила б їхнє життя і навчання легшим, якби дозволила переглядати всі потрібні їм сайти та соціальні медіа.

Більшість батьків, учителів і адміністраторів шкіл вважають, що рівень застосування комунікаційних технологій в американській шкільній освіті є достатнім. Натомість, цю тезу підтримали лише 47% старшокласників.

Джерело: osvita.mediasapiens.ua