Здоров'я

Шкідливі звички віднімають до півгодини життя щодня

Шкідливі звички віднімають до півгодини життя щодня
Шкідливі звички віднімають до півгодини життя щодня
Британські вчені встановили, що зловживання шкідливою їжею, алкоголем, переглядом телевізора, а також куріння може віднімати до півгодини життя кожного дня.

Дослідження проводилося під керівництвом професора статистики Кембриджського університету доктора Девіда Спіджелхелтера. Вчений шукав простий спосіб оцінити вплив повсякденних звичок на очікувану тривалість життя.

Як базис дослідження використовувалася концепція швидкого або сповільненого старіння. Спіджелхелтер перевів вплив шкідливих звичок у “мікрожиття”, рівне 30 хвилинам очікуваної тривалості життя.

Під час дослідження було встановлено, що “мікрожиття” може бути втрачене через дві сигарети на день, один з’їдений бургер, п’ять кілограмів зайвої ваги, вживання двох або трьох доз алкоголю на день, перегляду телевізора протягом двох годин.

З іншого боку, можна заробити додаткові “мікрожиття”, якщо не вживати більше однієї дози алкоголю на день, їсти переважно овочі і фрукти, займатися спортом, приймати препарати, що знижують рівень холестерину в організмі.

Демографічні фактори і вплив навколишнього середовища, на думку вченого, можна також оцінити у “мікрожитті”. Вчений зазначає, що потрібні більш докладні дослідження, щоб оцінити ефект кожної шкідливої звички на тривалість життя.

Раніше вчені з’ясували, що здоровий спосіб життя в літньому віці може додати близько п’яти років життя для жінок і шести років – для чоловіків.

Джерело: Корреспондент.net

Back to top button