Освіта і право

Щодо встановлення надбавки за вислугу років

Відповідно до частини четвертої статті 61 Закону України “Про освіту” педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад три роки – 10 відсотків; понад 10 років – 20 відсотків; понад 20 років – 30 відсотків посадового окладу.

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. N 78 (далі – Порядок).

Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, які займають посади згідно з Переліком педагогічних та науково-педагогічних посад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. N 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

Пунктом 6 Порядку визначено, що основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.

Згідно із пунктом 7 Порядку зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником.

Згідно із інформацією, викладеною у <…> зверненні, якщо педагогічного працівника прийнято на роботу 01.05.2017 р. і на момент прийняття він не мав педагогічного стажу, то право на надбавку за вислугу років у розмірі 10 відсотків посадового окладу у нього з’явиться у травні 2020 року. Водночас відповідно до пункту 7 Порядку ця надбавка буде встановлена з наступного місяця, тобто з 01.06.2020 р., якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти.

Заступник Міністра  С. Даниленко (Лист МОН від 08.04.2020 р. N 1/11-2677)