Освіта і право

Щодо встановлення доплати за завідування майстернею вчителю трудового навчання закладу загальної середньої освіти

Оплата праці працівників закладів та установ освіти здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 (зі змінами) (далі – Інструкція). Слід зазначити, що дана Інструкція застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 р. N 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ”.

Відповідно до пункту 44 Інструкції учителям та іншим педагогічним працівникам, які проводять навчальні заняття з трудового навчання, за завідування кожною майстернею у закладах загальної середньої освіти установлюється доплата в розмірі 15 – 20 відсотків ставки заробітної плати. Конкретний розмір доплат установлюється керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом. За завідування комбінованою майстернею (з обробки металу та деревини, обладнану в одному приміщенні) установлюється доплата в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати.

Тобто доплата за завідування майстернею вчителю, який проводить навчальні заняття з трудового навчання та на якого покладені обов’язки завідування майстернею, є обов’язковою виплатою, і підстав не встановлювати зазначену доплату немає.

Заступник Міністра  С. Даниленко (Лист МОН від 20.02.2020 р. N 1/11-1362)

Back to top button