Вища освіта

Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році

Лист міністерства освіти і науки України від 03 вересня 2020 р. № 1/9-507 “Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році”

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій
Керівникам навчально-методичних (науково-методичних)
центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти
Керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Щодо створення безпечних умов організації
освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році

Міністерство освіти і науки України повторно інформує, що з 1 вересня 2020 року керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти мають організовувати освітній процес у закладах П(ПТ)О залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремих адміністративно- територіальних одиницях регіону та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із,значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановами Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 04.08.2020 № 48 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у гуртожитках в період карантину в зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)».

Додатково рекомендуємо дотримуватись такого алгоритму дій працівників закладу П(ПТ)О у разі виявлення ознак респіраторного захворювання у здобувача освіти:

  1. Педагогічний працівник (класний керівник/майстер виробничого навчання) перед початком занять проводить опитування здобувачів освіти щодо їхнього самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
  2. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби здобувач освіти одягає маску та тимчасово повинен бути ізольований у спеціально відведеному приміщенні закладу П(ПТ)О.
  3. Медичний працівник закладу П(ПТ)О проводить первинний огляд, вимірювання температури та, у разі потреби, викликає швидку допомогу.
  4. Педагогічний працівник (класний керівник/майстер виробничого навчання) інформує батьків здобувача освіти або осіб, які їх замінюють, про наявність симптомів респіраторної хвороби.
  5. Медичний працівник закладу П(ПТ)О або педагогічний працівник (класний керівник/майстер виробничого навчання) відправляє додому здобувача освіти (якщо йому/їй виповнилось 18 років) або у супроводі батьків здобувача освіти або осіб, які їх замінюють, (якщо він/вона не досягли 18 років). За наявності показань для госпіталізації швидка допомога доставляє здобувача освіти до стаціонару.
  6. Медичний працівник закладу П(ПТ)О надсилає екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного підрозділу), а також реєструє випадок у журналі реєстрації форми 060/о.
  7. Після вилучення здобувача освіти із симптомами інфекційного захворювання в приміщенні, де перебував цей здобувай освіти, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
  8. У ході епідеміологічного розслідування епідеміологами лабораторного центру медичний працівник закладу П(ПТ)О та/або педагогічний працівник (класний керівник/майстер виробничого навчання) допомагає визначити коло контактних осіб, які знаходились разом в одному приміщенні або контактували у побуті.
  9. У разі підтвердження у здобувача освіти випадку коронавірусної інфекції COVID-19 всі інші здобувані освіти відповідної групи та педагогічні працівники, з якими контактував здобувай освіти, направляються на самоізоляцію на 14 днів (додаток 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 № 722).
  10. Для навчальної групи, яка перебуває на самоізоляції, керівник закладу П(ПТ)О організовує освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Виробниче навчання (виробнича практика), у разі неможливості організації із застосуванням технологій дистанційного навчання, відтерміновується на період до завершення самоізоляції здобувачів освіти.

Рекомендований алгоритм дій працівників закладу П(ПТ)О у разі виявлення ознак респіраторного захворювання у педагогічного та іншого працівника (далі – працівник):

  1. У разі прояву ознак гострої респіраторної хвороби під час освітнього процесу працівник одягає маску та тимчасово повинен бути ізольований у спеціально відведеному приміщенні закладу П(ПТ)О.
  2. Медичний працівник закладу П(ПТ)О проводить первинний огляд працівника, вимірювання температури та, у разі потреби, викликає швидку допомогу.
  3. Керівник закладу П(ПТ)О відправляє працівника додому для подальшого звернення до закладу охорони здоров’я. За наявності показань для госпіталізації швидка допомога доставляє працівника до стаціонару.
  4. У разі підтвердження у працівника випадку коронавірусної інфекції COVID-19 всі учасники освітнього процесу, з якими контактував працівник, направляються на самоізоляцію на 14 днів (додаток 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 № 722).
  5. Після вилучення працівника з симптомами інфекційного захворювання в приміщенні, де перебував даний працівник, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

Звертаємо увагу, що ніхто з працівників закладу П(ПТ)О, у тому числі медичний працівник, які опікуються підозрілим або підтвердженим випадком COVID-19, не мають права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці.

Наголошуємо, що керівник закладу П(ПТ)О має організувати інформування працівників та здобувачів освіти про заходи, спрямовані на запобігання поширенню хвороби COVID-19, необхідність дотримання режиму соціальної дистанції, а також дії у випадку проявів хвороби та захворювання.

Просимо врахувати зазначені рекомендації у роботі та сприяти створенню безпечних умов організації освітнього процесу у закладах П(ПТ)О у 2020/2021 навчальному році.

З повагою

Заступник Міністра     Андрій Вітренко

Back to top button