АнонсГоловнеУчительська

Що думають у школі про бюрократію? – проміжний звіт результатів опитування “Діти і папери”

EdCamp Ukraine розбудовуючи спільноту відповідального вчительства, і на всіх наших подіях ми чуємо скарги на те, що як учительки та вчителі, так і адміністратори й адміністраторки потопають в океанах паперової звітності.

Ми ініціювали цей проект, щоб допомогти освітянському колу розробити ефективні рішення проблеми та досягти балансу у школі.

Сьогодні – 23 листопада 2016 року – оприлюднено проміжний звіт за результатами опитування в рамках спільної ініціативи руху EdCamp в Україні і Міністерства освіти і науки України з дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і папери: як досягти балансу у школі?».

На момент закінчення в опитуванні взяли участь 6 399 учителів і учительок та 2 282 адміністратори й адміністраторки освіти. І ось 5 цікавих фактів з проміжного звіту:

  • учительство, у середньому, працює 66 годин на тиждень (з яких на ведення документації йде 7), а адміністрація – 76 (із них на «папери» витрачається 12 годин);
  • кількість справ, яку, в середньому налічує номенклатура сучасної української школи – 72. І, на думку опитаних, майже половина з них – 34 – є зайвими;
  • 70% опитаних педагогів підтримали скасування без додаткового доопрацювання «Обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»; 62% осіб з адміністрацій підтримали таку ж процедуру з «Планами та звітами з проведення виховних та предметних заходів»;
  • старшим за 50 років освітянам притаманна більша віра у силу владної вертикалі, молоді ж освітяни значно більше вірять у місцеві, обласні органи влади і шкільні адміністрації як у реальних агентів змін з розвантаження;
  • для друку всієї необхідної документації в школах України за рік витрачається понад 60 мільйонів гривень.

Скільки ж дерев потрібно, щоб забезпечити документообіг у всіх школах України? На що педагоги хочуть витрачати вільний час? Які рішення пропонують педагоги та адміністратори освіти щодо кожного конкретного документу?

Знайти відповіді на ці та інші запитання, дізнатися більше про результати опитування «Діти і папери» можна за посиланням на проміжний звіт http://bit.ly/childrenandpapers.

Узяти участь у публічному обговоренні результатів опитування можна до 1 грудня 2016 року на Онлайн-толоці EdCamp Ukraine за посиланням http://aka.ms/edcampukraine.

Будь ласка, знайомтеся з результатами опитування та долучайтеся до обговорення – зараз унікальна можливість, коли все у наших руках!

Back to top button