Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Сергій Квіт: усі абітурієнти, включаючи випускників з Донбасу та окупованого Криму, матимуть можливість здати ЗНО

«Зовнішнє незалежне оцінювання для випускників з Донбасу буде проходити в цьому році з 1 по 15 липня. Усі матимуть змогу його пройти, але кількість абітурієнтів очікується менша, ніж минулого року», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Поки що триває перша сесія ЗНО, котра почалась 3 червня. Друга сесія тестування триватиме з 1 до 15 липня. Усі, хто не встиг і відповідним чином перереєструвався, зможуть здати ЗНО у липні. Наразі не відбувається масового переводу студентів з Донбасу в інші університети України. Я особисто отримую повідомлення через соціальні мережі від абітурієнтів з питаннями «Як перевестися до іншого ВУЗу?», «До кого звертатись?». Ми разом з обласними управліннями освіти контролюємо ці процеси та вирішуємо проблеми, які виникають», – зазначив Сергій Квіт.

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в інших регіонах України зареєструвалось 7 тисяч абітурієнтів з Донецької та Луганської областей. Сергій Квіт додав, що початково для проходження ЗНО у 2014 році було зареєстровано понад 35 тисяч випускників зі східних регіонів України. У цей же час з Криму для здачі ЗНО зареєструвалось всього 600 випускників. За словами Міністра, йому важко пояснити таку тенденцію зменшення кількості абітурієнтів до українських ВНЗ. «Можливо, просто не захотіли вступати», – припустив керівник Міністерства освіти та науки України.

Міністр також підкреслив, що цього року вступна кампанія для студентів з Криму та Донбасу буде гнучкою, враховуючи анексію Криму та ситуацію в Луганській та Донецькій областях. «Якщо в абітурієнтів не буде можливості здати тести під час другої сесії, буде проведена третя сесія тестування – в університетах, куди випускники бажають вступити», – підкреслив Сергій Квіт.

Відповідаючи на питання про реформування системи освіти, Міністр зазначив, що наступного тижня на сесію Верховної Ради буде винесено проект закону «Про вищу освіту». «Я дуже сподіваюсь, що Верховна Рада підтримає цю законодавчу ініціативу у другому читанні. Українська система освіти потребує негайних реформ і відповідний закон буде цьому сприяти. Ми і надалі будемо підтримувати якісні університети і якісні освітні програми», – зазначив Міністр Сергій Квіт.

Back to top button