Здоров'яХарчування

Середземноморська дієта продовжує життя

Продукти цієї дієти містять природні антиоксиданти і володіють протизапальним ефектом.

Американські лікарі пов’язали вживання середземноморської дієти з довжиною теломер, а, отже, і з високою тривалістю життя. Про це автори повідомили в статті, опублікованій в British Medical Journal.

Дієта призводить, як вважають вчені, до зниження ризику серцево-судинних захворювань і уповільнення скорочення розмірів теломер.

Теломери являють собою кінцеві ділянки хромосом, які, як вважається, виконують захисну функцію в хромосомах. Починаючи з дитинства розміри теломер поступово скорочуються: в середньому до двох разів до зрілого віку і до чотирьох – до літньому. Як вважають деякі вчені, це є однією з причин старіння організму людини.

Прискорює скорочення теломер нездоровий спосіб життя, стреси і неправильне харчування. Так, куріння, вживання алкоголю, ожиріння і надмірне вживання вуглеводів (солодкого і мучного) сприяють розвитку окислювальних процесів і, як наслідок, скорочення теломер.

Компоненти середземноморської дієти, навпаки, містять природні антиоксиданти (антиокислювачі) і володіють протизапальним ефектом, що уповільнює скорочення теломер.

У своїй роботі фахівці використовували дані американських медиків з Гарвардської медичної школи, які проаналізували 4676 здорових жінок середнього віку в рамках програми Health Study Nurses (всього в дослідженні брало участь більше 100 тисяч жінок). У досліджуваних спостерігалася впевнена кореляція між високою довжиною теломер і дієтичними пристрастями.

Дослідники повідомляють, що особливо важливим є дотримання всієї дієти в цілому, а не тільки вживання окремих компонентів з неї.

«За нашими даними, ми провели найбільше популяційне дослідження, що показує зв’язок між розмірами теломер у здорових жінок середнього віку і розмірами їх теломер», – повідомляють дослідники.

«Наші результати впевнено демонструють переваги середземноморської дієти для зміцнення здоров’я і довголіття», – підсумовують вони.

Середземноморська дієта передбачає високе споживання овочів, фруктів, горіхів, бобових (гороху, квасолі і сочевиці), нерафінованої оливкової олії і риби. Такий раціон не передбачає велике споживання продуктів, що містять насичені жири, зокрема, молочні продукти, м’ясо і птицю. У середземноморську дієту також нерідко включають помірне вживання вина.

Шкільне життя

Back to top button