день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Середземноморська дієта продовжує життя

Продукти цієї дієти містять природні антиоксиданти і володіють протизапальним ефектом.

Американські лікарі пов’язали вживання середземноморської дієти з довжиною теломер, а, отже, і з високою тривалістю життя. Про це автори повідомили в статті, опублікованій в British Medical Journal.

Дієта призводить, як вважають вчені, до зниження ризику серцево-судинних захворювань і уповільнення скорочення розмірів теломер.

Теломери являють собою кінцеві ділянки хромосом, які, як вважається, виконують захисну функцію в хромосомах. Починаючи з дитинства розміри теломер поступово скорочуються: в середньому до двох разів до зрілого віку і до чотирьох – до літньому. Як вважають деякі вчені, це є однією з причин старіння організму людини.

Прискорює скорочення теломер нездоровий спосіб життя, стреси і неправильне харчування. Так, куріння, вживання алкоголю, ожиріння і надмірне вживання вуглеводів (солодкого і мучного) сприяють розвитку окислювальних процесів і, як наслідок, скорочення теломер.

Компоненти середземноморської дієти, навпаки, містять природні антиоксиданти (антиокислювачі) і володіють протизапальним ефектом, що уповільнює скорочення теломер.

У своїй роботі фахівці використовували дані американських медиків з Гарвардської медичної школи, які проаналізували 4676 здорових жінок середнього віку в рамках програми Health Study Nurses (всього в дослідженні брало участь більше 100 тисяч жінок). У досліджуваних спостерігалася впевнена кореляція між високою довжиною теломер і дієтичними пристрастями.

Дослідники повідомляють, що особливо важливим є дотримання всієї дієти в цілому, а не тільки вживання окремих компонентів з неї.

«За нашими даними, ми провели найбільше популяційне дослідження, що показує зв’язок між розмірами теломер у здорових жінок середнього віку і розмірами їх теломер», – повідомляють дослідники.

«Наші результати впевнено демонструють переваги середземноморської дієти для зміцнення здоров’я і довголіття», – підсумовують вони.

Середземноморська дієта передбачає високе споживання овочів, фруктів, горіхів, бобових (гороху, квасолі і сочевиці), нерафінованої оливкової олії і риби. Такий раціон не передбачає велике споживання продуктів, що містять насичені жири, зокрема, молочні продукти, м’ясо і птицю. У середземноморську дієту також нерідко включають помірне вживання вина.

Шкільне життя

  
Продукти цієї дієти містять природні антиоксиданти і володіють протизапальним ефектом. Американські лікарі пов'язали вживання середземноморської дієти з довжиною теломер, а, отже, і з високою тривалістю життя. Про це автори повідомили в статті, опублікованій в British Medical Journal. Дієта призводить, як вважають вчені, до зниження ризику серцево-судинних захворювань і уповільнення скорочення розмірів теломер. Теломери являють собою кінцеві ділянки хромосом, які, як вважається, виконують захисну функцію в хромосомах. Починаючи з дитинства розміри теломер поступово скорочуються: в середньому до двох разів до зрілого віку і до чотирьох - до літньому. Як вважають деякі вчені, це є однією з причин старіння організму людини. Прискорює…

Оцінити

0